m 1 1  Gminna dotacja na usunicie i unieszkodliwienie wyrobw zawierajcych azbest1

Jedyny taki kalendarz

Gmina Psary jest znana ze swoich nietuzinkowych i skutecznych pomysłów na promocję własnych walorów. Po rozbudowanej kampanii skierowanej na przyciągnięcie nowych mieszkańców – filmie reklamowym, spotach w Internecie, billboardzie i drukowanych informatorach – przyszła pora na unikalny gminny kalendarz.

Niezwykłość tego kalendarza polega na tym, że zamiast zdjęć pięknych krajobrazów czy nowych obiektów komunalnych, na kolejnych kartach zaprezentowano mieszkańców gminy, którzy szczerze promują swoje miejsce zamieszkania. „Liczymy na to, że taka forma autoreklamy w uczciwy sposób zobrazuje najważniejsze atuty naszej gminy i będzie stanowić o jej atrakcyjności dla innych ludzi, planujących zakup działki i budowę domu. Wszakże najlepszymi ambasadorami gminy są właśnie jej mieszkańcy.” – podkreśla Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń.

Na każdej z 13 kart kalendarza znajduje się wyjątkowa fotografia[nbsp] mieszkańców zlokalizowanych w różnych sceneriach gminy. Są wśród nich zdjęcia dzieci w barwnych strojach ludowych, śpiewającej młodzieży z ośrodka kultury, zdolnych młodych piłkarzy, rodzin z dziećmi, rowerzystek na wycieczce czy aktywnych seniorek podczas nordic walkingu. Poszczególne strony opatrzono podpisami, objaśniającymi motyw przewodni fotografii. Oprócz tego, na wszystkich kartach umieszczono tzw. kody QR, czyli kwadraty z plątaniną czarnych i białych pól, które za pomocą specjalnej aplikacji na urządzeniach mobilnych umożliwiają odczytanie z Internetu dodatkowych informacji na dany temat.

Kalendarz został wydany w ilości 500 egzemplarzy i będzie dystrybuowany nieodpłatnie. Trafi m.in. do osób ze zdjęć oraz gminnych instytucji, a pozostałą część nakładu przeznaczono dla mieszkańców.