Własne filmy promocyjne Gminy Psary

Własne filmy promocyjne Gminy Psary:

Najnowszy spot promujący gminę Psary powstał aż w pięciu wersjach, dostosowanych do różnych przestrzeni ekspozycyjnych i grup docelowych: 30 sekund z lektorem, 2 minuty z lektorem, 6 minut z lektorem, 30 sekund z napisami oraz 2 minuty z napisami.

Film zrealizowało studio Lumber Jack, specjalizujące się w tego typu produkcjach dla instytucji, organizacji oraz jednostek samorządowych. Został on nagrany w jakości Full HD, a przy jego tworzeniu wykorzystano lustrzanki cyfrowe oraz zdalnie sterowaną maszynę latającą tzw. drona, dzięki czemu możliwe było uzyskanie ciekawych efektów wizualnych, w tym ujęć z lotu ptaka czy bardzo dynamicznego i ostrego obrazu. Co ważne w reklamie nie występują aktorzy, którzy mogliby znacząco i niepotrzebnie podnieść koszty wykonania filmu. Naturalnym i najlepszym rozwiązaniem było więc zaangażowanie do jego realizacji tutejszych mieszkańców, którzy mogli z pełnym przekonaniem polecić gminę Psary każdemu, kto szuka dobrego miejsca na budowę własnego domu.

Pierwszy film reklamowy Gminy Psary emitowany w telewizjach regionalnych TVP3 Katowice oraz TVS. Celem spotu było zachęcenie do wykupu działek oraz osiedlania się na terenie naszej gminy.

Film zrealizowano w dwóch wersjach: krótszej 30-sekundowej i dłuższej 2-minutowej, które obecnie dostępne są na serwisie youtube.com. Zastosowano w nim elementy graficzne z powstałego nieco wcześniej systemu identyfikacji wizualnej Gminy Psary. Został on zgłoszony do konkursu Kryształy PR.

 


Gmina Psary w programach TV i filmach innych instytucji:

Od 21 marca do 4 kwietnia trwał finał ogólnopolskiego konkursu o tytuł „Wójt roku 2015”, do którego nominowany został Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń. W związku z tym Telewizja Polska rozpoczęła emisję cyklu krótkich felietonów o 10 finalistach oraz ich gminach. Audycję z prezentacją sylwetek 10 najlepszych kandydatów można było oglądać prawie codziennie od 21 marca na antenie TVP 1, zaraz po popularnym Agrobiznesie. 21 marca rozpoczęło się również głosowanie SMS na zwycięzcę tego plebiscytu.

Redakcja TVP odwiedziła gminę Psary w piątek, 11 marca br. w celu nagrania bezpłatnego materiału filmowego do wspomnianej audycji. Ekipa rozpoczęła swoją pracę od krótkiego wywiadu z wójtem w Urzędzie Gminy Psary. Następnie nagrane zostały ujęcia Osiedla Malinowice, wyremontowanego stadionu Klubu Piłkarskiego Błyskawicy Preczów, ulicy Szkolnej w Preczowie, placu przed OSP w Preczowie oraz Orlika w Psarach. Ekipa TVP odwiedziła też gminne instytucje, w tym Gimnazjum w Psarach z nowoczesną szkolną pracownią komputerową, salę bankietową w OSP Psary, a także Gminną Bibliotekę Publiczną w Psarach.

Teatry od kuchni, muzea ze zniżką, parki technologiczne czy jednostki straży pożarnej. Blisko tysiąc miejsc w całej Polsce do niedzieli czeka na zwiedzających. To akcja, która ma na celu zaprezentowanie inwestycji, które zrealizowano przy zaangażowaniu funduszy z budżetu Unii Europejskiej w ramach różnych programów operacyjnych. W województwie śląskim w poprzednich latach z funduszy unijnych wydano kilka miliardów złotych. Telewizja Silesia przygotowała materiały filmowe podsumowujące najciekawsze projekty zrealizowane z dofinansowaniem unijnych pieniędzy. W jednym z materiałów znalazła się także nasza gmina.

"Nie do poznania zmieniła się też biblioteka. Jakby nie dofinansowanie to ten remont musiałby jeszcze poczekać, a zostało tu wymienione praktycznie wszystko. Są nowe tynki, nowe oświetlenie, nowa aranżacja wnętrza, kolorystyka" - wymienia w wywiadzie teelwizyjnym Tomasz Sadłoń, Wójt Gminy Psary.

Lokalna Grupa Działania „Brynica to nie granica” wyprodukowała 15-minutowy spot promujący zrzeszone w stowarzyszeniu gminy, w tym gminę Psary.

15-minutowy spot reklamowy w jakości FullHD został przygotowany na zlecenie Lokalnej Grupy Działania „Brynica to nie granica” przez firmę Lumberjack Studio z Katowic. Stanowi on element kampanii promującej LGD jako obszar atrakcyjny pod względem inwestycyjnym oraz turystycznym. Ideą stworzenia spotu było zachęcenie potencjalnych inwestorów oraz turystów do odwiedzenia obszaru 7 gmin wchodzących w skład Grupy: tj. gminy Bobrowniki, gminy Mierzęcice, gminy Ożarowice, gminy Psary, gminy Świerklaniec, gminy Siewierz oraz gminy Woźniki. Ważnym motywem w reklamie była także prezentacja zabytków oraz walorów przyrodniczych i gospodarczych gmin członkowskich LGD "Brynica to nie granica". Film powstał przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Prace nad spotem prowadzono w 2013 roku. Film nakręcono przy użyciu nowoczesnych technik, m.in. z wykorzystaniem latającego ministatku z kamerą (tzw. drona) oraz lustrzanek cyfrowych. Na indywidualną prezentację każdej z gmin poświęcono nieco ponad minutę czasu – wystarczyło to jednak, by pokazać najważniejsze walory i specyfikę danego regionu. Film przyciąga uwagę dzięki dynamice scen, ich różnorodności, animacjom, żwawej muzyce oraz lektorowi-przewodnikowi.

Spot można oglądać w serwisie youtube.com. Prezentacja gminy Psary rozpoczyna się od 9 minuty i 50 sekundy filmu.

Na początku maja 2014 r. Telewizja Polska Oddział Katowice kręciła w naszej gminie audycję dotyczącą unijnych projektów realizowanych przez psarski samorząd. Było to dla nas duże wyróżnienie, ponieważ Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego wskazał nas do programu jako jedną z tych gmin, w których wzorcowo wykorzystuje się środki unijne w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Gmina Psary nie poniosła żadnych kosztów, związanych z realizacją i emisją programu. Mamy nadzieję, że w/w audycja przyczyni się do podniesienia świadomości związanej z wykorzystaniem pieniędzy unijnych. Warto też zaznaczyć, iż program był znakomitą okazją do promocji naszej gminy i jej osiągnięć w całym województwie. Uwaga! Do obejrzenia programu potrzebna jest wtyczka Silverlight.

 


Gmina Psary w audycjach radiowych:

Wójt Tomasz Sadłoń był gościem audycji Sylwestra Strzałkowskiego z Radia eM (31.03.2016).

Spotkanie w eterze było okazją do rozmowy o nominacji do konkursu oraz podsumowania dokonań włodarza psarskiej gminy w zakresie budowy infrastruktury komunalnej, pozyskiwania i wykorzystania środków unijnych, a także realizacji przedsięwzięć edukacyjnych, kulturalnych czy sportowych.

2016-03-31 Rozmowa o konkursie "Wójt roku 2015" (format .mp3, 14 Mb)

To największy od ponad 10 lat tego typu program socjalny. Mowa oczywiście o rządowym programie 500plus. Gminy kończą przygotowania i szykują się na pierwsze rodziny, które skorzystają z tej pomocy. Odwiedziliśmy 5 minut przed 12.00 ośrodek pomocy społecznej w niewielkich Psarach w Zagłębiu.

"Udało się nam przygotować na czas, jeśli nie braknie pieniędzy to wszystko powinno być w porządku" - podkreśla Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Psarach Agnieszka Sarnik

2016-03-31 Rozmowa o realizacji programu Rodzina 500 plus w Psarach - część 1. (format .mp3, 3,6 Mb)
2016-03-31 Rozmowa o realizacji programu Rodzina 500 plus w Psarach - część 2. (format .mp3, 4,4 Mb)

Kandydatura Wójta Gminy Psary, jako jedynego reprezentanta województwa śląskiego, do konkursu o tytuł „Wójta roku 2015” wzbudziła zainteresowanie, także Polskiego Radia Katowice.

Celem konkursu jest wyłonienie wójta, który w 2015 roku wykazał się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej gminy. Kandydatów do tytułu „Wójta roku 2015” zgłaszały osoby, instytucje i organizacje, które w odpowiednim formularzu przedstawiały szczegółowo sukcesy kandydata. Kapituła Konkursu 8 marca wyłoniła 10 finalistów, których oceniono na podstawie nadesłanych zgłoszeń. Warto zauważyć, że w Polsce funkcjonuje 1559 gmin wiejskich, a więc znalezienie się w dziesiątce laureatów jest ogromnym wyróżnieniem.

2016-03-21 Rozmowa o nominacji Wójta Tomasza Sadłonia do finału konkursu TVP (format .mp3, 3,6 Mb)

Gminny Ośrodek Kultury we współpracy z firmą MORIGAL z Jaworzna zorganizował, po raz pierwszy w naszej gminie, Rodzinny Festiwal Planszówek. Na uczestników spotkania czekało mnóstwo atrakcji, w tym bezpłatna wypożyczalnia gier oraz liczne konkursy planszowe z nagrodami.

Głównym punktem programu był Turniej o Puchar Wójta Gminy Psary w grze Speed Cups dla najmłodszych uczestników. Dla nieco starszych organizatorzy również przygotowali ciekawe nagrody w ramach eliminacji do ogólnokrajowych rozgrywek w „Carcassone” oraz eliminacji do mistrzostw Polski w grze „Królestwo w budowie”.

2016-03-21 Rodzinny festiwal gier planszowych (format .mp3, 4,6 Mb)

Tym razem redaktorzy Polskiego Radia Katowice "wzięli pod lupę" psarskie biblioteki - wywiad z 31.08.2015 r. z dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Psarach, Heleną Warczok.

"Tajemnica kryje się w ilości kupowanych książek, w ofercie, którą biblioteka kieruje do Czytelników. Bo jeśli są nowości, są te wszystkie hity z rynku wydawniczego, to wtedy Czytelnicy po te książki będą sięgać. Taka sytuacja jest właśnie w Psarach (...)" - opowiada dyrektor Helena Warczok.

2015-06-05 Rozmowa o jakości wody w gminie Psary (format .mp3, 4,7 Mb)

W Gminie Psary powstanie żłobek. Planuje się, że pierwsze dzieci zostaną do niego przyjęte  w 2017 roku. Ma się znaleźć w nim miejsce dla 30-ściorga maluchów.

Redaktor Iwona Kwaśny, Polskie Radio Katowice: "Kilka lat temu budowa żłobka na terenach wiejskich to był pewien ewenement, (...) a teraz to się zaczyna zmieniać. Ten trend jest inny. Także w gminie Psary powstaje żłobek. Dlaczego?"

2015-06-05 Rozmowa o jakości wody w gminie Psary (format .mp3, 4,7 Mb)

Gmina Psary ze środków unijnych chce docelowo wymienić większość wodociągów. Jest to inwestycja rozłożona na lata. Jednak już w ciągu ostatnich czterech lat wymieniono 25 procent sieci. Teraz dobiega wymiana wodociągów w Psarach i Strzyżowicach. Dzięki temu ma się jeszcze bardziej poprawić jakość wody, tym bardziej, że Gmina posiada własne ujęcie ze studni głębinowej w Malinowicach. Z wójtem Gminy Psary Tomaszem Sadłoniem rozmawiała Iwona Kwaśny.

2015-04-07 Rozmowa o jakości wody w gminie Psary (format .mp3, 4,7 Mb)

Inwestycje wodociągowe w Gminie Psary w ostatnich czterech latach kosztowały prawie 7 milionów zł, z czego unijne dofinansowanie to prawie 4 miliony. Z tych pieniędzy rozbudowana została także stacja uzdatniania wody w Malinowicach, zamontowano tam dodatkowy, piąty filtr, przez który stacja pompuje wodę. Do stacji zabrał nas dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Psarach Jerzy Wyporski.

2015-04-07 Rozmowa o inwestycjach wodociągowych w gminie Psary (format .mp3, 3,9 Mb)

Nagranie z 29 stycznia 2015 roku w ramach programu INFOSTRADA na zagłębiowskich falach Radia Katowice 102,2 FM. "Koszt instalacji solarnej do podgrzewania wody dla domu jednorodzinnego o powierzchni około 200 m.kw. wynosi od 10 do 12 tys. złotych. Panele produkujące prąd to wydatek co najmniej 25-30 tysięcy złotych. Najtańszą zieloną energią jest wymiana pieca na gazowy lub bardziej ekologiczny, jednak to koszty kilku tysięcy złotych. (...). Na ekologię chcemy wykorzystać wszelkie możliwe środki pomocowe" - podkreślają Wójt Psar Tomasz Sadłoń oraz Aleksandra Bensel z Urzędu Gminy w Psarach.

2015-01-29 Stawiamy na inwestycje ekologiczne (format .mp3, 5,2 Mb)

Pod koniec kwietnia 2014 roku Wójt Tomasz Sadłoń miał okazję promować naszą gminę na antenie Radia Katowice. W audycji pt. „Temat do dyskusji” podsumowano 10 lat obecności Polski w Unii Europejskiej z perspektywy województwa śląskiego oraz takiej gminy jak Psary. Omówiono najważniejsze sukcesy, ale i problemy związane pozyskiwaniem środków unijnych na inwestycje. Poniżej załączamy linki z plikami do odsłuchania – dwiema wersjami audycji (SKRÓCONA – zawierająca rozmowy dotyczące wyłącznie Psar, 12 minut; PEŁNA – cały zapis audycji, włącznie z wywiadem z prof. Genowefą Grabowską, 35 minut).

Temat do dyskusji - wersja skrócona (format .mp3, 11 Mb)
Temat do dyskusji - wersja pełna (format .mp3, 16 Mb)

22 czerwca 2013 roku Mariusz Syta z Polskiego Radia Jedynki przeprowadził wywiad z Wójtem Gminy Psary Tomaszem Sadłoniem. Tematem przewodnim były inwestycje w rozwój infrastruktury sportowej oraz promocję kultury fizycznej w gminie. Na krótko przed audycją Gmina Psary została zwycięzcą zwycięzcą 19. edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin w województwie śląskim, zajmując przy tym siódme miejsce w Polsce w kategorii gmin od 7,5 do 15 tysięcy mieszkańców. 

W opisie do audycji na stronach Polskiego Radia możemy przeczytać m.in, że Gmina Psary "to jedna z najbardziej wysportowanych gmin w Polsce! Psary, 11-tysięczna gmina w Zagłębiu Dąbrowskim, już od dawna stara się o tytuł sportowej stolicy tego regionu i stawia na inwestycje związane z rekreacją i aktywnością fizyczną".