Sołectwo Sarnów

Sarnów zamieszkuje około 1900 osób, a sołtysem miejscowości jest Zofia Musiał. Sołectwo przecina droga krajowa nr 86, łącząca Katowice z Warszawą. Co ważne, z Sarnowa można dotrzeć do największych miast aglomeracji śląskiej już w 15 minut!

W miejscowości znajduje się Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 z kompleksem sportowo-rekreacyjnym w skład, którego wchodzą dwa boiska, siłownia zewnętrzna i plac zabaw. W placówce, dzięki dotacji z WFOŚiGW, powstała także pracownia biologiczna „Ocena wiedzy”, która pozwala przyswajać uczniom wiedzę z biologii, przyrody i geografii. W Sarnowie mieści się rakże Dom Dziecka im. św. Dominika Savio, ośrodek kultury, filie biblioteki i ośrodka zdrowia, stadion sportowy z oświetleniem umożliwiającym grę po zmroku, na którym trenuje KP Sarnów, kościół oraz stadnina koni.

W sołectwie funkcjonuje jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej, Koło Gospodyń Wiejskich, Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych, Zagłębiowskie Koło Pszczelarzy oraz zespół śpiewaczy „Zagłębianki”.