m 1 1  Gminna dotacja na usunicie i unieszkodliwienie wyrobw zawierajcych azbest1

Ośrodki Kultury mają nowe wyposażenie za 120 000 zł

Dobiegła końca realizacja kolejnego projektu unijnego w ramach którego zakupiono wyposażenie do świetlic wiejskich warte blisko 120 000 zł. W Gminnym Ośrodku Kultury w Gródkowie zainstalowano m.in. elektrycznie rozsuwaną kurtynę i ogromny ekran projekcyjny.

[nbsp]

Gmina zrealizowała właśnie projekt o nazwie „Zakup i dostawa wyposażenia świetlic wiejskich na terenie Gminy Psary”, który był realizowany przy dotacji unijnej w kwocie 77 316 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Lokalnej Grupy Działania „Brynica to nie granica”. W ramach projektu zakupiono wyposażenie do świetlic wiejskich i ośrodków kultury w wysokości 118 873,74 zł . Największe zakupy poczyniono do Gminnego Ośrodka Kultury w Gródkowie gdzie została zainstalowana profesjonalna kurtyna rozsuwana mechanicznie oraz ekran projekcyjny o wym. 5m x 3m. Dodatkowo zakupiono biurowe urządzenie wielofunkcyjne, 20 stołów i 150 krzeseł konferencyjnych oraz wyposażenie kuchenne. Świetlica w Preczowie wzbogaciła się o meble, wieszaki naścienne, przeszkloną gablotę, garnki oraz rolety na okna. Do świetlicy w Brzękowicach Górnych zamówiono 15 stołów konferencyjnych i wieszaki stojące, a do świetlicy w Strzyżowicach wyposażenie kuchenne i naczynia. Świetlica w Dąbiu zyskała nagłośnienie, 15 stołów, 100 krzeseł, kuchnię gazowo-elektryczną, wieszaki stojące oraz meble kuchenne.

[nbsp]

Doposażone, dzięki unijnemu projektowi gminne obiekty będą pełniły funkcje kulturalno-oświatowe oraz posłużą jako miejsca spotkań społeczności lokalnych.