m 1 1  Gminna dotacja na usunicie i unieszkodliwienie wyrobw zawierajcych azbest1

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Psarach!

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. Mieszkańcy naszej gminy kolejny raz udowodnili, że pomaganie to ich drugie imię. Do tej pory udało się zebrać ponad 70 tys. zł, a to jeszcze nie koniec! W sztabach cały czas trwa liczenie zebranych pieniędzy.

Najpiękniejsza orkiestra świata zagrała po raz 32. Tym razem pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych.

Tradycyjnie już przyłączyliśmy się do tego corocznego wielkiego święta dobroczynności. W tym roku kwestowało 109 wolontariuszy ze szkół w Dąbiu, Strzyżowicach, Psarach i Gródkowie, których wspierali druhowie z OSP Dąbie, OSP Goląsza-Brzękowice, OSP Góra Siewierska i OSP Toporowice. Gminny finał odbył się na placu przed Urzędem Gminy Psary. Na scenie wystąpiły wokalistki z sekcji wokalnej GOK Gminy Psary: Zuzia Zawalska, Oliwia Szczepaniak i Zuzia Cios, a także Zuzanna Hołubowska i Paweł Grochala, zespół Pink Glasses oraz Cover Band. Wydarzenie zakończył quiz fantowy.

Podczas kwesty udało się zebrać ponad 70 tys. zł i nie jest to ostateczny wynik, ponieważ w dalszym ciągu trwa liczenie puszek! Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i ich opiekunom, koordynatorom sztabów działających na terenie naszej gminy, uczniom, przedszkolakom, strażakom, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Psary, sponsorom i Wam drodzy Mieszkańcy – kolejny raz udowodniliście, że pomaganie to Wasze drugie imię. Warto grać do końca świata i jeden dzień dłużej.