m 1 1  Gminna dotacja na usunicie i unieszkodliwienie wyrobw zawierajcych azbest1

Młodzieżowe ławki w Psarach i Górze Siewierskiej

W październiku przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Psarach i w Centrum Edukacji Ekologicznej w Górze Siewierskiej pojawiły się nowe ławki – dwie multimedialne i dwie młodzieżowe. Inwestycja była inicjatywą Młodzieżowej Rady Gminy Psary.

Nowe siedziska pojawiły się w miejscach chętnie odwiedzanych przez młodzież – przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Psarach zamontowano jedną multimedialną ławkę i dwie młodzieżowe, a w Centrum Edukacji Ekologicznej w Górze Siewierskiej jedną multumedialną.

Pierwsza z nich wykonana jest z solidnego stalowego stelażu i drewnianego siedziska. Dodatkowo wyposażona jest w panel fotowoltaiczny, bank energii i 2 porty USB, dzięki którym każdy może podpiąć do niej swoje urządzenie mobilne i je naładować. To połączenie ekologii, nowoczesności i funkcjonalności. Druga młodzieżowa ławka wykonana jest ze stali. To co ją wyróżnia to oryginalny design – składa się z siedziska oraz podpórki na nogi, dzięki której siedzenie jest wygodne, nie męczy nóg i odcinka lędźwiowego.

Warto wspomnieć, że przedsięwzięcie zostało zrealizowane z inicjatywy Młodzieżowej Rady Gminy Psary. Młodzi radni podjęli decyzję o zakupie wspomnianych ławek oraz ich lokalizacji podczas majowej sesji.

Wykonawcą inwestycji był Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Psarach, a jej koszt wyniósł 37 430,55 zł.