m 1 1  Gminna dotacja na usunicie i unieszkodliwienie wyrobw zawierajcych azbest1

Mamy najwyższą frekwencję wyborczą w powiecie!

Wybory parlamentarne 2023 za nami. Gmina Psary z największą frekwencją wyborczą w powiecie będzińskim – 78,62% uprawnionych do głosowania mieszkańców wzięło udział w wyborach do Sejmu i Senatu.

Mieszkańcy gminy Psary głosowali w okręgu wyborczym nr 32, który obejmował powiaty będziński i zawierciański oraz Dąbrowę Górniczą, Jaworzno i Sosnowiec. W wyborach do Senatu wchodziliśmy w skład 76 okręgu wyborczego obejmującego powiaty będziński i zawierciański oraz Dąbrowę Górniczą.

W 9 lokalach na terenie naszej gminy na 9 788 uprawnionych, ważny głos oddało 7 695 mieszkańców, co stanowi frekwencję na poziomie 78,62%.

- Dziękuję Państwu za tak aktywny udział w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Frekwencja na poziomie blisko 80% to historyczny wynik i powód do dumy. - mówi wójt Tomasz Sadłoń. Dziękuję również członkom obwodowych komisji wyborczych oraz wszystkim zaangażowanym w te wybory w naszej gminie.

Największe poparcie w gminie Psary uzyskała Koalicja Obywatelska – 34,44% głosów, PiS otrzymał 25,71% poparcie, na Nową Lewicę zagłosowało 20,68% uprawnionych, a Trzecia Droga zdobyła 11,36% głosów.

Dla Koalicji Obywatelskiej najwięcej głosów otrzymali Barbara Dolniak, Wojciech Saługa i Mateusz Bochenek, dla PiS Waldemar Andzel, Ewa Malik i Robert Warwas, dla Nowej Lewicy Łukasz Litewka i Włodzimierz Czarzasty, a dla Trzeciej Drogi Kamil Wnuk.

W wyborach do Senatu najwięcej głosów – 55,48% otrzymała Beata Małecka-Libera z Koalicji Obywatelskiej, a na drugi miejscu z 27,74% poparciem znalazł się Arkadiusz Grabowski z PIS.

W referendum frekwencja wyniosła 35,53% - wydano 3 478 kart na 9 788 uprawnionych do głosowania.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.