m 1 1  Gminna dotacja na usunicie i unieszkodliwienie wyrobw zawierajcych azbest1

Przyjemny chłód w Sarnowie i Strzyżowicach

Zamontowaliśmy nowe klimatyzatory w przedszkolu w Strzyżowicach oraz w szkole w Sarnowie. Dzięki temu, dzieci oraz nauczyciele będą przebywać w pomieszczeniach o chłodniejszej temperaturze. Poprawi to komfort nauki i pracy.

Często nie zdajemy sobie sprawy, że warunki otoczenia w szkole, w tym jakość i temperatura powietrza, wpływają na samopoczucie naszych dzieci, ich chęci do nauki i stopień przyswajania wiedzy. W naszych placówkach zwracamy na to uwagę. W przedszkolu w Strzyżowicach zamontowaliśmy łącznie 6 klimatyzatorów typu split o wartości ponad 36 tysięcy złotych.

- Aby zapewnić komfortowe warunki do nauki i zabawy dla dzieci oraz do pracy dla pracowników, zamontowano klimatyzatory w naszym przedszkolu. Montaż klimatyzacji w trzech najbardziej nasłonecznionych salach był możliwy dzięki środkom z funduszu sołeckiego. Urządzenia rozwiązały problem dyskomfortu, jakim była wysoka temperatura i duża duszność panująca w salach przedszkolnych. To wpłynęło korzystnie na samopoczucie oraz poprawę komfortu wśród dzieci i personelu w upalne dni – mówi Aleksandra Janicka, wicedyrektor ZSP w Strzyżowicach.

Klimatyzacja pojawiła się także w szkole w Sarnowie, gdzie wyposażyliśmy salę gimnastyczną w 4 klimatyzatory typu split. Koszt tego zadania to blisko 28 tysięcy złotych. Wykonawcą inwestycji w Strzyżowicach była firma Merel Sp. z o.o. z Zabrza, a w Sarnowie firma Thermbud Sp. z o.o. z Katowic. Łącznie wydaliśmy na to zadanie 64 667,25 zł.