Piłkarska sobota dla Sarnowa

3 września w upalne sobotnie przedpołudnie odbył się turniej piłkarskich drużyn Oldbojów z terenu gminy Psary. Do rywalizacji przystanęły cztery zespoły z: Góry Siewierskiej, Psar, Sarnowa i Strzyżowic. Rywalizowano systemem każdy z każdym, a mecz danego zespołu trwał 30 minut (2x 15 min.). W zawodach równych sobie nie miał zespół z Sarnowa, który wygrał wszystkie swoje mecze i zajął pierwsze miejsce, na drugim uplasowała się ekipa ze Strzyżowic, a trzecie przypadło Górze Siewierskiej. Zespół z Psar zajął czwarte miejsce, ale nie miejsca na podium były najważniejsze tego dnia, liczyła się dobra zabawa, rywalizacja fair play oraz możliwość spotkania starych znajomych. Królem strzelców turnieju został Andrzej Kubica występujący w barwach Sarnowa. Pan Andrzej ma za sobą niezwykle bogatą karierę sportową zarówno w kraju jak i zagranicą ponieważ grał w piłkę nożną w najlepszych ligach w Polsce, Austrii, Belgii, Francji, Izraelu czy nawet odległej Japonii. Wszyscy uczestnicy zawodów zakończyli rywalizacje w dobrym zdrowiu i humorze.

Przedpołudniowe zmagania Oldbojów to nie jedyna atrakcja piłkarska czejąca kibiców z Sarnowa tego dnia. O 17.00 Klub Sportowy Sarnów zmierzył się z jedną z najsilniejszych drużyn A klasy z Siewierza. Faworyzowani goście z Siewierza napotkali jednak godnego przeciwnika sarnowskiej drużyny. Zespół z Sarnowa zagrał z niezwykłą determinacją do walki i to oni wypracowali jednobramkową przewagę, którą pomimo desperackich ataków Przemszy nie oddali do ostatniego gwizdka. Po zakończeniu spotkania Kibice Klubu Sportowego Sarnów zgotowali im owacje na stojąco. Mecz obydwu drużyn z trybun oglądali: Burmistrz Siewierza Zdzisław Banaś ze swoim Zastępcą Dariuszem Waluszczykiem oraz Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń.

W pozostałych spotkaniach A klasy w których brały udział dwie drużyny z terenu gminy Psary Błyskawica Preczów pokonała na wyjeździe MKS Sławków (0:1), a Jedność Strzyżowice uległa na swoim boisku Pionierowi Ujejśćce (1:3). W klasie B Klub Sportowy Góra Siewierska pokonała Górnik Sosnowiec (4:0), Orzeł Dąbie zremisował z Zagłębiem Sosnowiec 1906 (1:1), a Iskra Psary pokonała Zaporę Przeczyce (0:1).