Nie bądź obojętny – reaguj!

Coraz częściej miejsca publiczne w naszej gminie są dewastowane i zaśmiecane. Nierzadko niszczone są place zabaw czy drewniane altany, które powstają, by służyć wszystkim mieszkańcom. W marcu doszło również do kradzieży drewnianych stołów i ławek z Goląszy Górnej. Jesteś świadkiem tego typu działań? Nie bądź obojętny, zareaguj.

W marcu doszło do kradzieży 4 drewnianych stołów i 8 drewnianych ławek, które znajdowały się w drewnianej altanie obok Ośrodka Kultury w Goląszy Górnej. Według wstępnej wyceny straty sięgają około 9 tysięcy złotych.

Zapisy z monitoringu świadczą o tym, że działania złodziei były przemyślane i dobrze zaplanowane. Zabezpieczone nagrania oraz wniosek o ściganie i ukaranie sprawców zostały niezwłocznie przekazane Policji. W planach mamy również brandowanie, czyli znakowaniem logo Psar stołów i ławek, które znajdują się w przestrzeni publicznej na terenie naszej gminy oraz modernizację systemu monitoringu. Kamery analogowe zostaną zastąpione cyfrowymi, dzięki czemu zmieni się sposób przesyłania informacji i danych.

IMG 9433

Widzisz coś niepokojącego? Nie zwlekaj, zareaguj!

Już wielokrotnie spotykaliśmy się z przejawami aktów wandalizmu na naszym terenie. Niszczone są między innymi wiaty przystankowe, drewniane altany czy place zabaw. Mimo prowadzonych systematycznie prac porządkowych, przestrzeń publiczna jest notorycznie zaśmiecana. Dlatego, po raz kolejny apelujemy do wszystkich, którzy są świadkami łamania prawa, by nie zwlekali i zgłaszali tego typu sytuacje odpowiednim służbom, pod numerem telefonu 112. Brak tolerancji na działania niezgodne z prawem spowoduje wzrost poczucia bezpieczeństwa społecznego oraz ładu i porządku publicznego.

Co ważne, tego typu zgłoszenia mogą być anonimowe, a działając wspólnie mamy większe szanse na złapanie i ukaranie przestępców. Pamiętajmy, że koszty naprawy, a często i niezbędnej wymiany zniszczonych miejsc czy urządzeń to nawet kilka tysięcy złotych, które mogłoby zostać przeznaczone na inne, ważne dla mieszkańców przedsięwzięcia.

Przypominamy również, że zauważone uszkodzenia czy awarie można zgłaszać na numer interwencyjny 609 066 668. Dzięki temu, szybciej będzie można je naprawić.