Symboliczne otwarcie stadionu w Strzyżowicach po przebudowie

7 października, podczas meczu LKS Jedność Strzyżowice z KS Unia II Dąbrowa Górnicza, odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu piłkarskiego w Strzyżowicach.

W przerwie meczu obecnych na uroczystości gości przywitał Prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Sportowa Gmina Psary i radny Adam Adamczyk. Wśród przybyłych nie zabrakło między innymi: wójta gminy Psary Tomasza Sadłonia, zastępcy wójta gminy Psary Marty Szymiec, radnej Rady Gminy Psary Joanny Kruszewskiej, Wiceprezesa Podokręgu Sosnowieckiego Śląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzeja Adamczyka, Prezesa LKS Jedność Strzyżowice Jarosława Gajewskiego wraz z Honorowym Prezesem Czesławem Pierzchałą oraz Członkiem Zarządu Adamem Ostrowskim, sołtysa Strzyżowic Włodzimierza Lisa, kierowników i pracowników Urzędu Gminy Psary oraz przedsiębiorców wspierających klub finansowo. Licznie przybyła także młodzież ze Szkoły Podstawowej w Strzyżowicach oraz dopisali kibice Jedności Strzyżowice.

Podczas uroczystości był czas na symboliczne przecięcie wstęgi oraz wręczenie prezentów – podkaszarki i odkurzacza do liści, które psarski samorząd zakupił dla klubu. Zarząd LKS Jedność Strzyżowice wręczył wójtowi Tomaszowi Sadłoniowi i zastępcy wójta Marcie Szymiec statuetki w ramach podziękowania za wsparcie i pomoc w modernizacji stadionu. Do dalszej walki o punkty w drugiej połowie meczu zawodników zagrzał również występ cheerleaderek z gimnazjum w Psarach. Rozgrywki zakończyły się wynikiem 1:1.

Stadion dzięki modernizacji zyskał nowe oblicze. W budynku głównym zainstalowano elektryczną instalację grzewczą, uzupełniono aneks kuchenny oraz wyremontowano szatnię gości. Wyposażono go w meble, w tym biurka, krzesła, stoły, szafki oraz stół konferencyjny. W pomieszczeniu WC dla niepełnosprawnych zainstalowano nowy sprzęt. Remont przeszedł również budynek gospodarczy, znajdujący się obok szatni, w którym wymieniono stare drzwi na nowe – stalowe.

Ponadto zagospodarowano przestrzeń wokół budynku klubu. Powstała kanalizacja deszczowa z dwoma zbiornikami bezodpływowymi na wodę deszczową o pojemności 10 m³. Różnica poziomów została zabezpieczona murami oporowymi, na których zamontowano balustrady. Wykonano nowe ogrodzenie, posadzono drzewa, a rekultywowane skarpy obsiano trawą. Wybudowano również drogi dojazdowe, chodniki i 14 miejsc postojowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. Przy budynku szatni powstał taras, na którym znajdują się stoły i ławy.

Stadion posiada trybuny z 96 miejscami siedzącymi z zadaszeniem w konstrukcji stalowej pokryte poliwęglanem komorowym. Zamontowano także nowe oświetlenie, umożliwiające zawodnikom treningi po zmroku. Obiekt wyposażono w system sygnalizacji włamania oraz monitoring, składający się z 13 kamer stacjonarnych i obrotowych oraz 3 głośniki tubowe.

Zawodnicy zyskali nowy sprzęt i urządzenia sportowe. Na budynku szatni znajduje się elektroniczna tablica informacyjna, a na boisku dwie nowe bramki do piłki nożnej. Ponadto zakupiono urządzenie do malowania linii, wózek do piłek i urządzenie do czyszczenia butów. Łączny koszt inwestycji wyniósł 1 mln 188 tys. zł.