Podaruj swój 1% podatku mieszkańcom gminy

Kto może przekazać 1% podatku?

- podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych);
- podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych;
- podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie. Podobna zasada dotyczy osób, które są rozliczane przez pracodawcę.

Jak przekazać 1% podatku?

Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38), a następnie złożyć zeznanie podatkowe i zapłacić podatek (chyba, że danemu podatnikowi przysługuje nadpłata).

Nasi mieszkańcy proszą o Twój 1% podatku dochodowego

[nbsp]

POMOC DLA BIANKI

Bianka Grądzka ma 8 lat. Kiedy była dwu i półletnią dziewczynką pojawiły się u niej objawy epilepsji. Był to zaledwie „wierzchołek lodowej góry”, która nosi nazwę ceroidolipofuscynoza.
Ceroidolipofuscynoza jest spowodowana brakiem pewnego enzymu, co pozwala szkodliwemu produktowi (ceroidolipofuscyzynie) odkładać się w komórkach organizmu. U dzieci chorych stwierdza się zaburzenia umysłowe, nasilające się drgawki, pogarszanie się wzroku i sprawności motorycznej. Objawia się szybko postępującym zanikiem sprawności ruchowej i intelektualnej. Diagnoza, stwierdzająca ją, to zasadniczo wyrok.
Jak do tej pory, nie znaleziono sposobu na wyleczenie.
Choroba Bianki bardzo spustoszyła jej mózg, co uniemożliwiło kontakt z nią. Czasem, gdy jest lepszy dzień bez ataków, udaje się wychwycić jej lekki uśmiech i zaciekawienie w małych oczkach, ale niestety coraz rzadziej... Bianula poddawana jest codziennej rehabilitacji, aby uniknąć bardzo bolesnych przykurczy. Rodzice próbują też ze wszystkich sił, poprzez masaże, akupunkturę i ziołolecznictwo utrzymać ją w jak najlepszej formie i starają się, aby jak najmniej odczuwała bólu. Bianka była w Nowym Yorku na kwalifikacjach do terapii genowej, ale niestety nie została zakwalifikowana do niej, poniewż do leczenia przyjmowane są tylko dzieci ok 3-4 letnie, bez objawów choroby. Bianka miała wówczas 5,5 lat i już prawie nie mówiła. Rodzice starali się także dostać na terapię enzymatyczną do Hamburga, ale tam też dowiedzili się, że jest już dla nich za późno ...Mimo to nie tracą nadziei, że kiedyś uda im się pomoc ich córeczce.
Koszt miesiecznej rehabilitacji to tysiąc złotych i wiele jeszcze innych wydatków typu pieluchy, zdrowa żywność i środki higieniczne, nie wspominając o kosmicznie drogich sprzętach rehabilitacyjnych.

KRS: 0000037904
cel szczegółowy dla 1% podatku:[nbsp]19038, Bianka Grądzka

[nbsp]


POMOC DLA OLI

W czerwcu 2007 r. na skutek nieszczęśliwego upadku Ola Mosioł doznała urazu kręgosłupa, którego efektem był niedowład czterokończynowy i niewydolność oddechowa. Ola walczy, z dobrym rezultatem, o powrót do zdrowia i społeczeństwa, osiągając wysokie wyniki w nauce i poddając się systematycznie specjalistycznej rehabilitacji. Rehabilitacja ta jest jednak bardzo kosztowna i znacznie przekracza możliwości finansowe rodziny Oli.

Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w jej sfinansowaniu.

Ewentualne wpłaty prosimy kierować na konto fundacji: Fundacja Dzieciom ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ ul. Łomiańska 5, 01-685, Warszawa o numerze: PKO S.A I O/ Warszawa: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362 z dopiskiem „Leczenie i rehabilitacja Oli Mosioł”.

KRS: 0000037904
cel szczegółowy[nbsp]dla 1% podatku:[nbsp]Mosioł Ola 1335

[nbsp]

[nbsp]

[nbsp]



1% DLA MADZI

Fundacja ISKIERKA jako organizacja pożytku publicznego w imieniu rodziców zwraca się z apelem o pomoc finansową. Magda Sobczyk to 6-letnia dziewczynka, która wraz z rodzicami oraz starszą siostrą Wiktorią mieszka w Dąbiu.

Magda w maju skończy 6 lat. Problemy zdrowotne zaczęły się gdy miała 11 m-cy, wtedy to zdiagnozowano u niej guz splotu naczyniówkowego komory bocznej prawej (guz mózgu). Obecnie ma niedowład lewostronny oraz problemy ze wzrokiem.

Dzięki Waszej pomocy mogła kolejny rok systematycznie się rehabilitować, mogliśmy zakupić kolejne ortezy (gdyż z poprzednich wyrosła) oraz wymienić okulary (na mocniejsze szkła) a także np. zakupić leki czy sprzęt rehabilitacyjny za co z całego serca DZIĘKUJEMY i ponownie prosimy o wsparcie i przekazanie 1% na Magdę KRS 0000248546 cel szczegółowy "Magda Sobczyk" lub ewentualne wpłaty na konto Fundacji ISKIERKA, ING Bank Śląski nr konta: 45 1050 0099 6781 1000 1000 0263

Ewelina i Rafał Sobczyk

KRS: 0000248546
cel szczegółowy dla 1%: Magda Sobczyk

[nbsp]


POMÓŻ WIKTORII W WALCE O ZDROWIE

Drogi Czytelniku, chcielibyśmy przedstawić Ci naszą małą córeczkę Wiktorię i jej historię.
Wiktoria urodziła się 26 marca 2014 o 13:10, ważąc zaledwie 2,3 kg. Natychmiast po urodzeniu została przewieziona do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie z powodu niedrożności jelita. Jak się okazało podczas operacji wykonanej w pierwszej dobie życia Wiktorii, jej jelito cienkie nie było niedrożne, lecz martwe i dlatego musiało zostać usunięte. Obecnie Wiktoria jest karmiona pozajelitowo przy pomocy wkłucia do żyły centralnej, co niesie za sobą bardzo duże ryzyko zakażeń. Poza tym sama nie może ani jeść ani pić. Jedyną szansą Wiktorii na normalne życie jest przeszczep jelita cienkiego. Wiktoria jest podopieczną fundacji „Zdążyć z Pomocą”, która pomaga zbierać środki potrzebne na operacje. Prosimy Cię, pomóż nam zebrać środki na leczenie oraz przeszczep dla Wiktorii – możesz to zrobić na wiele sposobów!

Po pierwsze, możesz przekazać 1% podatku dochodowego podczas rozliczania swojego PITa:

KRS: 0000037904
cel szczegółowy: 24451 Kubik Wiktoria

Po drugie, możesz wpłacić darowiznę bezpośrednio na konto Fundacji „Zdążyć z pomocą”:
Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615. ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa.
Tytułem: 24451 - Wiktoria Kubik - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Po trzecie, możesz zbierać dla Wiktorii plastikowe nakrętki od butelek i innych opakowań. Nakrętki można przekazać do Kancelarii Urzędu Gminy w Psarach lub bezpośrednio do nas – rodziców dziewczynki.

Za wszelką udzieloną pomoc dziękujemy, Wiktoria i jej Rodzice.
Więcej informacji na www.wiktoriakubik.pl[nbsp]lub www.dzieciom.pl/24451