Nowy rok kulturalny w gminie Psary zainaugurowany

13 października w Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach zainaugurowano nowy rok kulturalny 2019/2020. Podczas uroczystości zostały wręczone „Rydwany Kultury” oraz odbył się koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej.

 

Imprezę rozpoczął występ uczennicy Szkoły Podstawowej w Strzyżowicach Julii Sibielak, która jest laureatką wielu konkursów i przeglądów muzycznych. Następnie wręczono „Rydwany Kultury” - nagrody przyznawane przez Wójta Gminy Psary i Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, za szczególny wkład i pracę na rzecz rozwoju kultury. W tym roku te wyjątkowe wyróżniania otrzymali: dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Psarach Helena Warczok, dyrektor Szkoły Podstawowej w Psarach Ewa Wawrzak oraz wieloletni pracownik Gminnego Ośrodka Kultury Zbigniew Dzierżanowski. Słowa uznania oraz podziękowania za prace i zaangażowanie przekazali laureatom: wójt Tomasz Sadłoń, zastępca wójta Marta Szymiec oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Anna Nagły. Wyrazy wdzięczności za pomoc i wsparcie w działaniach trafiły również na ręce, obecnych tego dnia na uroczystości, radnych Krystyny Kluszczyk i Adama Sadowskiego.

Zwieńczeniem tego szczególnego wydarzenia był nastrojowy koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, która przeniosła słuchaczy w klimat przedwojennej Polski. Muzycy zachwycili przybyłych gości grając na tradycyjnych instrumentach: wibrafonie, mandolinie, kontrabasie i perkusji takie utwory jak: tango, polka, walczyk czy rumba.

Impreza była również doskonałą okazją, by zaprosić wszystkich mieszkańców do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym gminy oraz korzystania z nowej oferty wydarzeń, przygotowanej na rok kulturalny 2019/2020.

Na uroczystości pojawili się: wójt Tomasz Sadłoń z żoną, przewodniczący Rady Gminy Psary Jacenty Kubica, radni Krystyn Kluszczyk i Adam Sadowski, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych i jednostek organizacyjnych, sołtysi, przedstawiciele lokalnych organizacji społecznych: KGW, OSP, klubów emerytów i zespołów śpiewaczych oraz mieszkańcy gminy Psary.