Już wkrótce otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej w Górze Siewierskiej

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej w Górze Siewierskiej, dlatego już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich do zwiedzania.

Na terenie parku czeka na Państwa wiele atrakcji oraz różne elementy edukacyjne. Dla najmłodszych przygotowany jest plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią oraz niewielkimi pagórkami o różnej wielkości z huśtawką gniazdową, karuzelą, tyrolką, pierścieniem do balansowania z poręczą, tablicami edukacyjnymi, tablicami aktywności, wirem wodnym, urządzeniami do pomiaru wiatru oraz z elementami do zabawy z dźwiękiem. Myślą przewodnią placu jest meteorologia, dlatego pojawiły się na nim punkty przybliżające tematykę procesów atmosferycznych oraz ogród meteorologiczny. Dodatkowo na terenie parku znajduje się ogród geologiczny z kamiennymi głazami, sztuczna pasieka z ulami czy ogród roślin ozdobnych. Ponadto można także pospacerować ścieżkami zapobiegania niskiej emisji z 23 zamontowanymi edukacyjnymi tablicami. Znajdują się na nich informacje dotyczące niskiej emisji oraz kody QR, odsyłające czytelnika do ogólnodostępnych stron internetowych z dodatkowymi informacjami na dany temat.

Największa atrakcja dla wszystkich zwiedzających to 15 metrowa wieża widokowa, z doskonałym punktem obserwacyjnym.

W trosce o zachowanie wartości nowego obiektu, a także porządku i bezpieczeństwa korzystających i przybywających na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej wszystkich odwiedzających zachęcamy do zapoznania się z obowiązującym tam regulaminem, który zamieszczony jest w galerii zdjęć.

Na terenie parku mogą Państwo czuć się bezpiecznie, ponieważ obiekt monitorowany jest całodobowo (łącznie 28 kamer). Cały park jest również ogrodzony, a wszystkie furtki i bramy będą zamykane na noc.

Mamy nadzieję, że częsta obecność mieszkańców i przyjezdnych gości do Centrum Edukacji Ekologicznej pozwoli zwiększyć świadomość realnych problemów dotyczących środowiska oraz ukształtować trwałe postawy ekologiczne w społeczeństwie.