Festyn w Malinowicach

Już po raz dziesiąty w Malinowicach odbył się festyn rodzinny, który obfitował w wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

- W tym roku w nasz festyn zaangażowało się więcej ludzi niż w latach ubiegłych. Wiele firm i osób prywatnych pomogło nam finansowo w realizacji tej imprezy. Z tego miejsca chciałabym podziękować sponosrom, jak również mieszkańcom, którzy włożyli mnóstwo pracy. Dzięki nim festyn mógł się odbyć już po raz dziesiąty. - mówi Sołtys Malinowic Elżbieta Bryła.

Impreza została otwarta przez Sołtys Malinowic Elżbietę Bryłę oraz Zastępcę Wójta Gminy Psary Mirosława Rabszytna, który również wręczył puchary zwycięzcom rozgrywek w siatkówce plażowej o „Puchar Wójta Gminy Psary”. Na festynie mogliśmy podziwiać zespół „Nasz Gródków”, który jest laureatem tegorocznej Nagrody Starosty Będzińskiego w dziedzinie kultury, a na scenie wystąpiła również młodzież z naszych szkół podstawowych oraz z gimnazjum. Dzieci mogły wziąć udział w konkursie rysunkowym, a dorośli stanęli w szranki w pozostałych konkurencjach, do których można było zgłaszać się całymi rodzinami. Dodatkowo na festynie można było spróbować wypieków oraz smalcu domowej roboty, przygotowanego przez Klub Seniora z Malinowic.

Pomimo chłodnej aury frekwencja dopisała. Wszyscy goście biorący udział w festynie świetnie się bawili i mają nadzieję, że za rok uda się zorganizować jeszcze lepszą imprezę. Red.