IV nabór na dofinansowanie na odnawialne źródła energii dla mieszkańców gminy Psary

Gmina Psary informuje o IV naborze wniosków na przyznanie dotacji mieszkańcom gminy, którzy planują instalację kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych lub pompy ciepła. Wnioski będzie można składać w terminie od 12 marca do 13 kwietnia 2018 r.

08.03.2018

czytaj więcej
 

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!

Z okazji Dnia Kobiet składamy wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń. Życzymy dużo uśmiechu i radości oraz wielu sukcesu w życiu rodzinnym i zawodowym.

08.03.2018

czytaj więcej
 

Konsultacje społeczne

Konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie przyjęcia "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Psary w 2018 r."

08.03.2018

czytaj więcej
 

Staż w Urzędzie Gminy w Psarach

Osoby bezrobotne, które są zainteresowane odbywaniem stażu w Urzędzie Gminy w Psarach na stanowisku archiwista mogą zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie w celu potwierdzenia niezbędnych wymagań do podjęcia stażu.

07.03.2018

czytaj więcej
 

Bezpłatne przejazdy dla kierowców z powodu smogu

KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry oraz MZK Tychy wprowadzają 7.03.2018 (środa) bezpłatne przejazdy dla pasażerów, którzy w chwili przejazdu będą ze sobą posiadać dowód rejestracyjny samochodu osobowego. Z możliwości bezpłatnego przejazdu będzie mogła skorzystać również jeszcze jedna osoba, towarzysząca posiadaczowi dowodu rejestracyjnego.

06.03.2018

czytaj więcej
 

II Colloquium – Przyszłość śląskich miast

28 lutego w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbyło się II Colloquium – Przyszłość śląskich miast. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Nowa urbanizacja na starym podłożu”. Wśród prelegentów był wójt gminy Psary Tomasz Sadłoń.

06.03.2018

czytaj więcej
 

Od kwietnia wspólne bilety okresowe

Przed nami kolejny etap komunikacyjnej rewolucji w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Od kwietnia wspólny cennik dla biletów dobowych, tygodniowych, miesięcznych i kwartalnych.

05.03.2018

czytaj więcej
 

Stwórzmy Razem Markę Lokalną

Lokalna Grupa Działania „Brynica to nie granica” oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska" serdeczne zapraszają do zapoznania się z projektem współpracy „Stwórzmy Razem Markę Lokalną". Celem projektu jest wykreowanie Marki Lokalnej produktów i usług opartych na tradycjach kulturowych i regionalnych mieszkańców obszaru.

05.03.2018

czytaj więcej
 

Bezpłatne przejazdy dla kierowców z powodu smogu

5 marca KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry oraz MZK Tychy, z powodu prognozowanej bardzo złej jakości powietrza nad obszarem miast i gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, wprowadzają bezpłatne przejazdy dla pasażerów, którzy w chwili przejazdu będą ze sobą posiadać dowód rejestracyjny samochodu osobowego.

05.03.2018

czytaj więcej
 

Wręczono wyróżnienia laureatom tytułu „Samorządowiec Roku 2017”

1 marca podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich, wręczono pamiątkowe statuetki oraz okolicznościowe pierwsze strony Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, 41. włodarzom, którzy zostali uhonorowani tytułem „Samorządowca Roku 2017”. W gronie laureatów znalazł się wójt gminy Psary Tomasz Sadłoń.

02.03.2018

czytaj więcej
 

Nabór do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

W marcu rusza nabór do prowadzonych przez gminę Psary przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2018/2019.

02.03.2018

czytaj więcej
 

Spektakl teatralny „Rozbójnik Runcajs”

28 lutego w Ośrodku Kultury w Dąbiu odbył się spektakl teatralny pt. „Rozbójnik Runcajs”, w wykonaniu Teatru Duet z Krakowa. Zapraszamy na fotorelację!

02.03.2018

czytaj więcej
 

Głos Gminy Psary Luty

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Głosu Gminy Psary.

02.03.2018

czytaj więcej
 

Relacja z Noworocznego Spotkania Samorządowego

Zapraszamy  do obejrzenia relacji z "Noworocznego Spotkania Samorządowego", które odbyło się 25 stycznia w sali bankietowej OSP w Dąbiu.

28.02.2018

czytaj więcej
 

Prace przy budowie Centrum Usług Społecznych idą pełną parą!

Trwają zaawansowane prace przy budowie Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach. Wkrótce gotowe będą pomieszczenia na parterze i piętrze budynku, w części przynależnej do OSP.

23.02.2018

czytaj więcej