Ostrzeżenie meteorlogiczne - burze z gradem

Przedstawiamy ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dotyczące burz z gradem.

05.08.2015

czytaj więcej
 

Festyn letni w Goląszy Górnej

Wójt Gminy Psary serdecznie zaprasza na FESTYN LETNI z okazji otwarcia kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego 
w Goląszy Górnej (plac przy boisku wielofunkcyjnym), który odbędzie się 8 sierpnia o godz. 17:00.

04.08.2015

czytaj więcej
 

Generalne remonty sal gimnastycznych w Sarnowie i w Psarach

W lipcu ruszyły prace remontowe w salach gimnastycznych w Szkole Podstawowej w Sarnowie oraz Gimnazjum w Psarach. Realizacją inwestycji zajmuje się wyłoniona w drodze przetargu firma PBU „Budomas” Zbigniew Masłowski z Wrocławia.

04.08.2015

czytaj więcej
 

W Malinowicach odbył się festyn rodzinny

W sobotnie popołudnie 25 lipca w Malinowicach odbył się letni festyn rodzinny dla mieszkańców gminy. 

30.07.2015

czytaj więcej
 

Gmina zakupiła mieszkańcom nowe pojemniki na odpady zmieszane

Od sierpnia do końca listopada gmina Psary dostarczy swoim mieszkańcom na ich posesje nowe pojemniki na śmieci zmieszane, z których będzie można korzystać od początku nowego roku.

29.07.2015

czytaj więcej
 

Inwentaryzacja lasów

Minister Środowiska informuje, że zgodnie z art, 13a ust. 2 Ustawy o lasach w bieżącym roku w lasach wszystkich kategorii własności, w tym także w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, na terenie całego kraju, rozpoczyna się wykonywanie - w cyklu 5-letnim (lata: 2010 - 2014) inwentaryzacji lasów.

28.07.2015

czytaj więcej
 

Zapraszamy do korzystania z Publicznych Punktów Dostępu do Internetu

Gmina Psary serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do korzystania z darmowych Publicznych Punktów Dostępu do Internetu – „kawiarenek internetowych”.

27.07.2015

czytaj więcej
 

Kurtyna wodna chłodzi przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Psarach

W gorące dni dzięki zainstalowanej na placu za Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Psarach kurtynie wodnej, będzie można nieco łagodniej znosić upały. 

23.07.2015

czytaj więcej
 

Uczniowie z gminy Psary pod lepszą opieką medyczną

W maju gmina Psary wystąpiła z wnioskiem o zwiększenie kwot części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2015 na doposażenie gabinetów opieki przedmedycznej w szkołach. Wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i nasza gmina dostała na ten cel 25.000 zł.

23.07.2015

czytaj więcej
 

Trwają prace przy budowie parkingu za Urzędem Gminy w Psarach

Za Urzędem Gminy w Psarach rozpoczęły się prace związane z budową parkingu z kostki betonowej.Wykonawcą tego przedsięwzięcia o wartości 82 935 zł została firma P.H.U.B. „Marmadex” z Myszkowa.

23.07.2015

czytaj więcej
 

Biblioteka w Psarach gościła Artura Barcisia

Są takie chwile, wydarzenia, sytuacje, w których czas płynie zbyt szybko. Niewątpliwie tak się stało 9 lipca w psarskiej bibliotece, w czasie niezwykle interesującego spotkania z Arturem Barcisiem, które upłynęło jak jedno oka mgnienie.

14.07.2015

czytaj więcej
 

Głos Gminy Psary CZERWIEC 2015

Serdecznie zapraszamy do lektury czerwcowego numeru Głosu Gminy Psary...

13.07.2015

czytaj więcej
 

Miejsca do aktywnego wypoczynku w Preczowie gotowe!

W czerwcu zakończono prace nad dwiema dużymi inwestycjami w Preczowie. Jedną z nich była budowa placu rekreacyjno-sportowego w Preczowie przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, a drugą kolejny etap modernizacji stadionu LKS Błyskawica Preczów.

13.07.2015

czytaj więcej
 

Informacja

Informujemy, że w związku z licznymi przypadkami zatrucia substancjami psychotropowymi oferowanymi jako tzw. „dopalacze”, Główny Inspektor Sanitarny uruchomił bezpłatną infolinię. Dzwoniąc pod numer telefonu 800-060-800 można uzyskać informacje o negatywnych skutkach zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia spowodowanych przez nie zatruć. Na wskazany numer można także przekazywać informacje o osobach handlujących tymi substancjami.

12.07.2015

czytaj więcej
 

Jak zachować się podczas burz, nawałnic, huraganów?

Burze, intensywne opady deszczu oraz huraganowy wiatr są naturalnymi zjawiskami pogodowymi i występują z różną siłą. To zjawiska, które szybko się przemieszczają, mogą pojawiać się nagle, niespodziewanie i zawsze są niebezpieczne...

08.07.2015

czytaj więcej