27 maj 2021

Po częściowym zniesieniu obostrzeń, dziś możemy nocować w hotelach, iść na zakupy do galerii, zjeść w restauracyjnych ogródkach, a nawet pójść do kina na świeżym powietrzu. A od jutra...aktualny harmonogram zmian na najbliższy weekend poniżej.

28 kwiecień 2021

Łagodzenie obostrzeń będzie możliwe jeśli w przyszłym miesiącu utrzyma się niski wskaźnik zakażeń koronawirusem w Polsce. Jeżeli trend spadkowy będzie utrzymywał się również w nadchodzących dniach, możliwe będzie luzowanie kolejnych obostrzeń. Otwarte galerie handlowe, siłownie, restauracje i powrót uczniów do szkół.

14 kwiecień 2021

Sytuacja epidemiczna jest nadal trudna, dlatego rząd zdecydował o utrzymaniu obowiązujących dotychczas obostrzeń do 25 kwietnia. Wyjątkiem są hotele, gdzie obostrzenia będą obowiązywały do 3 maja włącznie.

08 kwiecień 2021

Pomimo zmniejszenia liczby zakażeń, sytuacja w szpitalach wciąż jest bardzo trudna. Każdego dnia przybywa pacjentów wymagających hospitalizacji, a także pomocy respiratorów. Z tego właśnie powodu rząd przedłużył obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia.

25 marzec 2021

W ostatnim czasie możemy zaobserwować wyraźny wzrost zakażeń. Od soboty, 27 marca wprowadzone zostaną nowe zasady bezpieczeństwa. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą okres Świąt Wielkanocnych. Ograniczmy do minimum kontakty społeczne, a zbliżające się święta wielkanocne spędźmy w gronie swoich domowników!

18 marzec 2021

W związku ze wzrostem zachorowań związanych z brytyjską mutacją koronawirusa, podjęto decyzję o wprowadzeniu rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce. Obostrzenia będą obowiązywały od soboty 20 marca do 9 kwietnia, więc obejmą również okres Świąt Wielkanocnych.

05 marzec 2021

Przypominamy, że w związku ze wzrostem zachorowań i rozprzestrzenianiem się koronawirusa, prosimy mieszkańców o ograniczenie wizyt w urzędzie do niezbędnego minimum.

02 marzec 2021

Szanowni Państwo, w związku z licznymi zachorowaniami i potwierdzonymi przypadkami COVID-19 wśród pracowników Urzędu Gminy w Psarach prosimy o ograniczenie wizyt w urzędzie do absolutnego minimum.

25 luty 2021

W Polsce w ostatnim czasie odnotowany został wzrost zakażeń COVID-19. Przekroczona została bariera 10 tys. nowych przypadków dziennie. Tempo narastania trzeciej fali lub jej zatrzymanie zależy od naszego zachowania.

09 luty 2021

Łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. Aby powrócić do normalności, ale jednocześnie uniknąć nowej fali zachorowań, zdecydowano o częściowym poluzowaniu zasad obowiązujących od końca zeszłego roku. Nadmierne zdjęcie obostrzeń mogłoby doprowadzić do dużego wzrostu liczby osób zarażonych wirusem COVID-19. Dlatego niektóre placówki zostaną otwarte, ale w ścisłym reżimie sanitarnym.