Brązowy medlal na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce dla naszej mieszkanki

W dniach 11-13.08.2011r.w Bydgoszczy odbyły się już 87 Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce, na których Monika Szczęsna mieszkanka Gminy Psary zdobyła brązowy medal.

Silne opady deszczu zdominowały lekkoatletyczne święto na stadionie Zawiszy Bydgoszcz. Niesprzyjająca aura spowodowała, że na trybunach zasiadła tylko garstka widzów, a konkurencje techniczne, takie jak skok wzwyż i skok o tyczce, musiały zostać odwołane. Deszczowa pogoda nie przeszkodziła na szczęście zawodniczkom sztafety 4x100m, które wywalczyły brązowy medal w składzie: Monika Szczęsna, Jolanta Handzlik, Katarzyna Gwiazdoń oraz Tina Polak. Monika Szczęsna, która mieszka w gminie Psary biegnąca na ostatniej zmianie wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski . "Jestem prze-szczęśliwa, nie spodziewałam się, że zdobędziemy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów. Trenuje w nowym klubie AZS AWF Katowice od kilku tygodni, pod opieką trenera Leszka Dyja-Paruzel , który wniósł dużo nowych elementów do mojego treningu. Troszkę się bałam czy mój organizm w tak krótkim czasie przystosuje się do odmiennego treningu. Bardzo się cieszę że debiut w nowym klubie przyniósł tak duży sukces. „ - mówi Monika Szczęsna. Obecnie Monika przygotowuje się do drugiej części sezonu. Planuje start m.in. w Lidze lekkoatletycznej w Krakowie oraz na mitingach i memoriałach.