Let’s go outside - podsumowanie wakacyjnego spotkania z przyrodą po angielsku

Od 5 do 9 lipca w Ośrodku Kultury w Górze Siewierskiej miała miejsce wspaniała przygoda, czyli wakacyjne spotkania z przyrodą po angielsku. To, co się na nich działo przerosło - w pozytywnym sensie - oczekiwania organizatorów, czyli Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Psary i Stowarzyszenie Edukatorów Kulturalnych O WILKU MOWA odnośnie tego, jak można spędzać czas na łonie natury z grupą młodych osób w wieku od 9 do 12 lat.

Przez 5 dni wszyscy uczestnicy świetnie się bawili. Nawet nie odczuwali, że w między czasie uczą się języka angielskiego lub wykonują zadania. W myśl założeń organizatorów udało się zrealizować założenia edukacyjne oparte o naukę przez zabawę.

Już pierwszego dnia uczestnicy mieli za zadanie przygotować tor przeszkód i przejść go przez angielskie zagadki w czasie gry - Build a maze. W drugi dzień odbyły się zajęcia z jogi, w czasie której dzieci razem z instruktorką Iwoną wcielały się w Indian przyjmujących różne “asany”, odbyło się również wprowadzenie do field-recordingu (nagrań terenowych) oraz zagrano w grę terenową zbudowaną w aplikacji Actionbound przez prowadzącą gościnnie zajęcia Monikę. Wszystkim udało się znaleźć ukryte punkty oraz zainstalować aplikację do nagrywania dźwięków. Trzeci dzień zaczął się intensywnie, rozpoczęto go na wycieczką rowerową na Rogoźnik, w celu zbierania tam na miejscu dźwięków przyrody: szumu liści, kroków na kamieniach i odgłosów zwierząt. Nie zabrakło prawdziwej, rowerowej przeprawy przez rzekę, która pod czujnym okiem strażaka i ratownika medycznego Adama odbyła się bez ani jednej kontuzji. Czwarty dzień poświęcony był sztuce Kandinskiego, dźwiękom, robieniu pędzli z elementów naturalnych i raz jeszcze ćwiczeniom na matach, niczym Indianie przed wigwamami. Ostatni dzień poświęcony był na malowanie przy zebranych wcześniej, w czasie wycieczki rowerowej dźwiękach, dzieci udały się do lasu grać w “nature bingo”.

Organizatorami spotkania były Agata i Małgorzata. Nie zrobiłyby jednak nic bez pomocy Magdaleny Hak p.o. dyrektora GOKu oraz pana Józefa, który pomagał w rozkładaniu namiotów na świeżym powietrzu.

W celu zachowania wspomnień GOK przygotował galerię zdjęć na stronie gok.psary.pl

Półkolonie realizowane były w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.