10 organizacji pozarządowych i 70 uczestników 25 lipca wyruszyło w marszu po zdrowie!

25 lipca odbył się 5. rajd nordic walking „ Marsz na Zdrowie z Wiankiem na Głowie” organizowany przez i z inicjatywy „Stowarzyszenia Dobre Ręce” z Będzina i „Stowarzyszenia Kobiet 18+Vat” z Dąbia.

Wydarzenie z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników. Zaczęło się od prostej, ale jak potrzebnej dzisiaj idei: wpadłyśmy na pomysł, aby propagować zdrowy styl życia i wprowadzić ruch do codzienności. Zachęcić ludzi do wyjścia z domu – mówi Grażyna Polasiak organizatorka wydarzenia, pomysłodawczyni i założycielka Lokalnej Grupy Kobiet „18+Vat”.

Rajd ma formułę otwartą, do udziału może zgłosić się każdy. Ważne jest jednak, by kochał „chodzenie z kijami” ponieważ do przejścia w tym roku było blisko 9 kilometrów. Trasa znajdowała się na terenie gminy Psary. Start i meta usytuowana były na stadionie „Orzeł Dąbie”. Każdy z 70 uczestników otrzymał pakiet startowy: okolicznościową koszulkę i medal. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki finansowemu wsparciu gminy Psary oraz bezpłatnemu udostępnieniu pomieszczenia i boiska przez „Klub Sportowy Gminy Psary”.

W rajdzie „Marsz na Zdrowie z Wiankiem na głowie” uczestniczyło 10 zorganizowanych grupy nordic walking: „Bobry Walking z Dobieszowic”, „Stadion Śląski z Chorzowa”, „SieChodzi z Tarnowskich Gór”, „Kije w Dobrych Rękach” z Będzina, „Aktywne Kijanki Grodziec”, „W Pogoni za Duchem” z Dąbrowy Górniczej, „Seniority” z Będzina, „Niezrzeszeni” z Sosnowca, „Optyka KM Szczerba” z Czeladzi i grupa ze „Stowarzyszenia Kobiet 18+Vat” z Dąbia.

0 2m11 m1725g

fot. SieChodzi z Tarnowskich Gór