Zmiany w kursowaniu komunikacji publicznej [Aktualizacja 31 III]

Na niektórych liniach, z racji niższej frekwencji oraz niewystarczającej liczby kierowców, kursów jest mniej. Na innych natomiast, zgodnie z potrzebami, oferta jest zwiększana. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dot. zmian w kursowaniu linii autobusowych, tramwajowych oraz trolejbusowych.

Zachęcamy pasażerów, aby sprawdzali rozkłazdy jazdy przed planową podróżą. Najaktualniejsze i szczegółowe informacje znajduja się w specjalnym komunikacie:
KOMUNIKAT ZBIORCZY
Założenia ogólne
Autobusy
Na większości linii obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni robocze nieszkolne.

Autobusy linii nr 12, 297 i 910 kursują w dni robocze według sobotnich rozkładów jazdy. Ponadto zawieszone jest funkcjonowanie linii 108 i 974. Od 2 kwietnia wznawia się kursowanie linii 974 wg stałego rozkładu jazdy.

27 marca wznowione zostanie kursowanie linii 830 w dni robocze. W związku z zamknięciem galerii handlowych zawiesza się kursowanie linii 108 (Silesia City Center) oraz wprowadza nową trasę przejazdu linii 913 Panewniki Owsiana - Ligota Dworzec PKP (bez obsługi galerii LIBERO). Ponadto na linii 690 kurs rozpoczynający się o godz. 5:42 z przystanku Tworzeń Huta Katowice zostanie przyspieszony na godz. 5:35 i skierowany do obsługi KSSE w Sosnowcu (Dańdówka KSSE odjazd 6:16).

Na liniach 32 (poranne kursy) oraz 617 (wyrane kursy) autobusy standardowe zostaną zastąpione pojazdami przegubowymi.

Od 1 kwietnia wprowadzona zostanie zmiana taboru ze standardowego na przegubowy: w dni robocze w wybranych kursach linii 186, 202 i 692 oraz w dni wolne w wybranych kursach linii 186, 259 i 692.

28 marca wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii lotniskowych - od tego dnia linie AP3 i AP4 zostają zawieszone, a linie AP1 i AP2 kursują w ograniczonym zakresie, wg specjalnego rozkładu jazdy.

Od 30 marca na linii autobusowej nr 23 uruchomione zostaną 2 dodatkowe kursy skrócone w relacji: Zabrze Goethego (13:36) - Bielszowice Kopalnia (14:00) - Nowy Bytom Centrum (14:10) oraz Nowy Bytom Centrum (14:10) - Bielszowice Kopalnia (14:20) - Zabrze Goethego (14:44).
Trolejbusy

Obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni robocze nieszkolne.
Tramwaje

od poniedziałku do piątku - rozkłady ważne jak w soboty;
w weekendy - rozkłady ważne jak w niedziele;
Linie nr 0, 11, 23, 30, 38, 49 nie kursują.

Wyjątki
metropolia tab

Od 1 kwietnia wprowadzone zostaną korekty rozkładów jazdy na liniach 7 i 17.

W związku z zagrożeniem epidemicznym oraz wprowadzanymi w sposób dynamiczny zmianami w komunikacji miejskiej, zachęcamy, aby rozkłady jazdy sprawdzać na stronie internetowej w zakładce Komunikaty. W wyniku wdrażania wielu korekt niestety nie jest możliwe zamieszczanie aktualnych informacji na przystankach autobusowych.

Zachęcamy również do tego, aby Pasażerowie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zgłaszali, na których liniach i w jakich godzinach zapełnienie pojazdów komunikacji miejskiej przekracza wartość 50 procent - wówczas, w miarę możliwości, oferta transportowa będzie zwiększana. W przypadku połączeń o najniższej frekwencji - będzie natomiast rozpatrywana możliwość wprowadzenia ograniczeń.