JUBILEUSZE POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

19 i 20 lutego w sali bankietowej w Dąbiu odbyły się wyjątkowe uroczystości z okazji jubileuszy 50-lecia, 60-lecia oraz 65-lecia pożycia małżeńskiego mieszkańców gminy Psary.

Z tej okazji wójt Tomasz Sadłoń odznaczył, w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, pary świętujące złote gody medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Wszyscy małżonkowie otrzymali natomiast upominki pieniężne od władz gminy, pamiątkowe dyplomy i kwiaty z okazji obchodzonych jubileuszy.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania przyszedł czas na życzenia, gratulacje i wzniesienie toastu szampanem, a o szczególną oprawę muzyczną zadbały zespoły śpiewacze: Dąbie oraz Od Do.

W tej szczególnej uroczystości uczestniczyli: przewodniczący Rady Gminy Psary Jacenty Kubica, radni, kierownictwo Urzędu Gminy Psary na czele z wójtem Tomaszem Sadłoniem, sołtysi, delegacje organizacji społecznych oraz rodziny i przyjaciele Jubilatów.

Złote gody świętowali Państwo:

Bogumiła i Alfred Barańscy, Wiesława i Henryk Borówkowie, Teresa i Henryk Czubrowie, Bogumiła i Stefan Gajdzikowie, Mieczysława i Mirosław Mańkowie, Wanda i Marian Pasamonikowie, Halina i Zenon Szastakowie, Krystyna i Eugeniusz Trzcionkowie, Barbara i Zbigniew Wabikowie, Teodozja i Kazimierz Wieczorkowie, Halina i Józef Białasowie, Halina i Marian Bystroszowie, Krystyna i Dionizy Fickowscy, Alfreda i Leszek Kędzierscy, Jadwiga i Stanisław Kępowie, Krystyna i Władysław Kopka, Zofia i Wacław Krawczykowie, Krystyna i Janusz Meszkowie, Wanda i Janusz Nabrdalikowie, Halina i Henryk Nowakowie, Krystyna i Ryszard Pająkowie, Helena i Mieczysław Stelmachowie, Marianna i Czesław Świerczkowie, Zdzisława i Edward Zawiązalcowie.

Diamentowe gody obchodzili Państwo:

Józefa i Stanisław Cieplińscy, Stefania i Kazimierz Gregorczykowie, Wiesława i Stanisław Kubikowie, Emilia i Jerzy Pasamonikowie, Krystyna i Andrzej Trzcionkowie, Zofia i Henryk Kańtochowie, Leokadia i Edward Kowalscy, Irena i Jan Żakowie.

Żelazne gody świętowali Państwo:

Zofia i Stanisław Rabsztynowie.

Wszystkim Jubilatom serdecznie gratulujemy pięknych rocznic i życzymy wielu kolejnych lat przeżytych wspólnie w zdrowiu, radości i szczęściu!