Mamy rekord!

Za nami już 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Psary po raz 10. włączyły się w akcję i zagrały razem z WOŚP.

W tym roku pod hasłem „Wiatr w żagle”, zbieraliśmy fundusze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W czterech sztabach, które pracowały w tym roku w gminie, wolontariuszom udało się zebrać rekordową kwotę 86 618,53 zł.


Tegoroczny gminny finał rozpoczął się o godz. 17.00 na placu przed Urzędem Gminy w Psarach. Jak co roku, koncert był znakomitą okazją, aby na scenie przed licznie zgromadzoną publicznością, zaprezentowali się młodzi i utalentowani mieszkańcy gminy Psary. Występy uczniów ze szkół i zespołów szkolno-przedszkolnych z Psar, Sarnowa, Gródkowa, Strzyżowic i Dąbia, zwieńczone zostały występem zespołu wokalno-instrumentalnego działającego w Ośrodku Kultury w Sarnowie pod kierownictwem Grzegorza Bochenka. Równolegle do odbywających się występów artystycznych, prowadzony był quiz fantowy, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a tradycyjne światełko do nieba rozpoczęło się o godzinie 20.


W tym roku sponsorami licznych atrakcji byli: samorząd gminy Psary, Anna i Tomasz Sadłoniowie, Pałac Saturna Termy Rzymskie w Czeladzi, radny powiatowy Przemysław Krasoń, radny Robert Zieliński, radny Adam Sadowski, Bank Spółdzielczy w Będzinie, Firma Transbud Wulkan - Zdzisław Wszoła, Aneta Sowul, Firma NOWBUD - Sebastian Nowak, Justyna i Bartłomiej Wierzba, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex, Grupa Mularski, Marcin Cela Auto-Klima-Serwis, Domki Gaja uzdrowisko Wysowa Zdrój, salon fryzjerski „Oliwia”, salon fryzjerski „Aga”, Kwiaciarnia Łapanowscy z Psar, LKS Iskra Psary, NZOZ Medicus, Marek Gawron Zakład Introligatorski, Ewa i Jakub Bączkowscy, Jacek Skorek, Aleksandra i Bogdan Oliwa, Marlena i Grzegorz Łagos, Marzena i Mariusz Kawiorscy oraz Justyna i Jan Hołubowscy.