Koncert kolęd i pastorałek

Noworoczny koncert kolęd i pastorałek stał się już tradycją w naszej gminie. Wspólne kolędowanie odbyło się 6 stycznia, w sali bankietowej Ośrodka Kultury w Dąbiu.

Koncert rozpoczął występ uczniów i przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu. Zaprezentowany widzom montaż słowno-muzyczny pt.: „Kochaj ludzi, kochaj życie – carpe diem”, mówił o wzajemnym szacunku i miłości do bliźniego. Widowisko spotkało się z ciepłym przyjęciem publiczności i wprowadziło wszystkich zgromadzonych gości w świąteczny nastrój.
Następnie na scenie zaprezentowały się gminne zespoły śpiewacze. Zespół „Od-Do” zainicjował wspólne kolędowanie, a najpiękniejsze polskie kolędy mogliśmy również usłyszeć w wykonaniu zespołów Dąbie, Tęcza oraz Kapela Gródków.

Podobnie jak w latach ubiegłych, koncert cieszył się dużym zainteresowaniem. Wśród zgromadzonej publiczności znaleźli się: wójt Tomasz Sadłoń wraz z małżonką, przewodniczący Rady Gminy Psary Jacenty Kubica, radny Adam Adamczyk, sekretarz Mirella Baraśnka -Sorn, dyrektor SP w Dąbiu Joanna Marcinkowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Anna Nagły oraz społeczność gminy Psary.