Mikołajkowy weekend pełen atrakcji!

W mikołajkowy weekend nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych mieszkańców gminy. 6 grudnia w sali bankietowej w Dąbiu odbyły się Gminne Mikołajki, dzień później scena Centrum Usług Społecznych zamieniła się w prawdziwą krainę lody, a 8 grudnia Ośrodek Kultury w Preczowie odwiedził Święty Mikołaj.

6 grudnia w sali bankietowej w Dąbiu odbyły się Gminne Mikołajki. Coroczne spotkanie dla najmłodszych mieszkańców gminy dostarczyło im wiele radości.

Wspólnej zabawie towarzyszył występ akrobatyczny w wykonaniu sióstr Martyny i Natalii Frączek. Duet akrobatek przedstawił ciekawy i emocjonujący układ, który zachwycił młodych widzów. Następnie dzieci obejrzały interaktywny spektakl teatralny, w którym główni bohaterowie – Elf i Śnieżynka – zachęcali dzieci do wspólnej zabawy. Na koniec spotkania każdy z uczestników otrzymał słodki upominek.

7 grudnia scena Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach zamieniła się w magiczny świat lodu i śniegu. Wszystko dzięki aktorom z Krakowa, którzy zaprezentowali młodym widzom przepiękną baśń pt. „Lodowa Kraina”.

Dzieci obejrzały barwną opowieść o dwóch siostrach Annie i Elzie, Kristoferze oraz bałwanku Olafie. Historia o wielkiej sile i mocy miłości zachwyciła najmłodszych widzów, którzy chętnie angażowali się w przedstawienie.

8 grudnia Ośrodek Kultury w Preczowie odwiedził Święty Mikołaj. To niezwykłe spotkanie zorganizował Gminny Ośrodek Kultury, radny Jarosław Nowak, sołtys Wojciech Kamecki i Ochotnicza Straż Pożarna z Preczowa.

Tym razem forma spotkania była nieco inna niż w latach poprzednich. Na początku Pipek i Psotka – elfy Świętego Mikołaja - wspaniale bawiły się z licznie zgromadzonymi dziećmi. Było mnóstwo zabawy i śmiechu! Następnie, na głośne zaproszenie maluchów, przybył Święty Mikołaj, który dla każdego dziecka miał słodki upominek. Sponsorem tego radosnego wydarzenia była firma MILES, która co roku pamięta o najmłodszych mieszkańcach Preczowa oraz Gminny Ośrodek Kultury.