Obchody Święta Chleba w Sarnowie

Święto Chleba na stałe wpisało się w kalendarz gminnych uroczystości. W tym roku zostało zorganizowana już po raz 11. Uroczystość odbyła się 8 września w Sarnowie.

Obchody zainaugurowała msza święta w kościele parafialnym pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza, którą odprawił ksiądz proboszcz Andrzej Ciszewski. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się na plac przy Ośrodku Kultury w Sarnowie, gdzie odbyła się część artystyczna.

Początkowo radni Sarnowa Aleksander Jewak i Adam Sadowski oraz wójt Tomasz Sadłoń, sekretarz Mirella Barańska-Sorn i sołtys Zofia Musiał poczęstowali zgromadzonych gości poświęconym chlebem. Następnie na scenie wystąpiły gminne zespoły śpiewacze: „Zagłębianki” z Sarnowa i „Od Do” z Preczowa. Zwieńczeniem imprezy była zabawa taneczna trwająca do późnych godzin wieczornych. Dodatkowo zgromadzeni mięli okazję skosztować chleba ze smalcem oraz przepysznych domowych wypieków, przygotowanych przez sarnowskie gospodynie i członkinie zespołu „Zagłębianki”.

W uroczystości wzięli udział: radni Sarnowa: Aleksander Jewak i Adam Sadowski, wójt Tomasz Sadłoń z żoną, sekretarz Mirella Barańska-Sorn, sołtys Zofia Musiał, dyrektor ZSP nr 2 w Sarnowie Małgorzata Barańska, ks. Andrzej Ciszewski, prezes Akcji Katolickiej Grzegorz Bacia, prezes OSP Mateusz Smoczyński, naczelnik OSP łukasz Janota oraz mieszkańcy Sarnowa i okolicznych sołectw. Impreza została zorganizowana przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Sarnowie.