Jasełka w Psarach

8 stycznia sala bankietowa w Psarach wypełniła się po brzegi. W ten mroźny, zimowy dzień uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Psarach wystawili Jasełka.

W uroczystości wzięło udział 73 seniorów ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów z Psar, rodzice młodych artystów i zaproszeni goście: dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Psarach Helena Warczok oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Psarach Ewa Wawrzak.

Uczniowie z klas I-VIII, pod okiem nauczycielki Anny Bogackiej, przygotowali występ muzyczno-teatralny. W pięknych strojach śpiewali kolędy, grali na cymbałkach oraz wystąpili w przedstawieniu teatralnym o narodzinach Jezusa Chrystusa. To niezwykłe widowisko zakończył występ solistki.

Seniorzy nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami oraz pochwalili ich za zaangażowanie i perfekcyjne wykonanie kolęd i pastorałek. Prezes Stowarzyszenia Ewa Kozieł serdecznie podziękowała w imieniu seniorów za piękny spektakl, który stworzył świąteczną atmosferę i podbił serca widzów. Po przedstawieniu na dzieci czekała niespodzianka w postaci słodkiego upominku od dzieciątka Jezus.

Po występach uczniów swoje umiejętności zaprezentowali seniorzy. Wszyscy wspólnie kolędowali przy akompaniamencie akordeonu, na którym grał jeden z członków stowarzyszenia. Nie zabrakło także solowych popisów wokalnych. Całość zakończył poczęstunek.

Jasełka w Psarach stały się już tradycją. Po sukcesie dwóch pierwszych przedstawień Ewa Kozieł obiecała powtórkę w przyszłym roku.