Wieczór kolęd i pastorałek

6 stycznia w gminie Psary można było jeszcze raz poczuć wyjątkowy świąteczny nastrój. W sali bankietowej Ośrodka Kultury w Dąbiu odbył się koncert kolęd i pastorałek.

Zgromadzona publiczność obejrzała przedstawienie pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu uczniów i przedszkolaków z Dąbia, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali niezwykłe widowisko muzyczno-teatralne. Następnie na scenie z repertuarem kolęd i pastorałek pojawił się Jacek Gwóźdź wprowadzając wszystkich zgromadzonych gości w świąteczny klimat. Nie zabrakło również występów gminnych zespołów śpiewaczych: „Od-Do”, Górzanie, Tęcza, Zagłębianki, Nasz Gródków, Strzyżowiczanie oraz Kapeli Gródków.

Wśród zgromadzonej na koncercie publiczności znaleźli się: wójt gminy Psary Tomasz Sadłoń wraz z małżonką, przewodniczący Rady Gminy Psary Jacenty Kubica, radni: Krystyna Kluszczyk, Jacek Gwóźdź, Krzysztof Dulko i Adam Adamczyk, sekretarz Mirella Barańska-Sorn, dyrektor SP w Dąbiu Joanna Marcinkowska, dyrektor ZSP w Strzyżowicach Dorota Pronobis-Kościńska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Anna Nagły oraz społeczność gminy Psary.