Piknik „Zielona Gwiazdka”

Członkinie Lokalnej Grupy Kobiet 18+Vat” razem pracują i razem się bawią. Prowadzą działalność na rzecz kobiet, realizują inicjatywy oddolne na rzecz środowiska lokalnego, prowadzą działania w zakresie edukacji pozaformalnej oraz realizują projekty społecznie integrujące, w tym także integrujące międzypokoleniowo.

Taki również charakter miał I Międzysołecki Piknik Świąteczny „Zielona Gwiazdka”, który odbył się 14 grudnia 2018 roku w ogrodzie Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Dąbiu. Było to kulminacyjne zadanie projektu sfinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach programu „Śląskie Lokalnie”, który Grupa „18+Vat” realizowała od października. I pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszym środowisku lokalnym.

Na piknik zostali zaproszeni mieszkańcy sołectw Dąbie, Brzękowice i Goląsza, goście, młodzież szkolna, rodzice, dziadkowie. To była swoista wigilia środowiskowa dla młodych i starszych. Piknik okazał się bardzo udany, a klimat imprezy był niesamowicie gorący, pomimo zimowej aury. I zakończony z poczuciem ogromnej satysfakcji, bowiem wszystko odbyło się tak, jak panie zaplanowały.

Przepyszny poczęstunek - żurek, pierogi, łazanki z kapustą i grzybami zadowolił chyba każdego. W plenerze ozdobionym świątecznie smakował wyśmienicie! I pogoda jak z marzeń :) Przepiękna oprawa artystyczna w wykonaniu uczniów dodała niezwykłości wydarzeniu. Energetyczne kolędy w przeróżnych wykonaniach- solo, a'capella, z akompaniamentem, na cymbałkach, z układem ruchowym, bez układu... Po prostu bajka!

Ludzie dopisali pomimo mroźnego dnia. Były babcie, dziadkowie, rodzice, dzieci starsze, młodsze i przedszkolaki. O to przecież chodziło, bowiem impreza miała z założenia charakter integracyjny. Goście z zagranicy- Finlandii, Włoch, Hiszpanii i Portugalii byli mile zaskoczeni niezwykłą atmosferą, podkreślali wyjątkową inicjatywę społeczności lokalnej. Z radością przyjęli także świąteczny pakiecik upominkowy z okolicznościowymi zielonymi gwiazdkami. Wszystkie miłe słowa, które panie usłyszały pod adresem swojej organizacji, dodały im energii do działania i kolejnych wspólnych projektów. Członkinie Grupy składają serdecznie podziękowania Pani Dyrektor i pracownikom szkoły w Dąbiu  za współpracę, wolontariuszom za pomoc w organizacji, nauczycielom za przygotowanie uczniów do świątecznych występów artystycznych.

Czas realizacji projektu był bardzo owocny i przyniósł beneficjentom wiele satysfakcji. Lokalna Grupa Kobiet „18+Vat” sprawdziła się w realizacji wyjątkowych zadań nie pierwszy już raz. I chyba nie ostatni. Red. L G K „18+Vat”

 projekt