Festyn sołecki w Malinowicach

29 września na placu przy budynku byłej szkoły w Malinowicach odbył się festyn sołecki, który w tym roku połączono z premierą książki o Malinowicach oraz symbolicznym otwarciem placu rekreacyjnego po remoncie.

 

Festyn został otwarty przez wójta gminy Psary Tomasza Sadłonia. Następnie na scenie pojawił się znany w regionie pisarz i kronikarz Bolesław Ciepiela wraz z córką Beatą Ciepielą-Czaplą, która napisała książkę o sołectwie Malinowice. Autorka wręczyła na scenie podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do wydania monografii.

Po części oficjalnej na scenie wystąpiły zespoły „Tęcza” z Psar oraz „Od Do” z Preczowa. Widzowie mieli okazję posłuchać i pobawić się przy dźwiękach muzyki folklorystycznej oraz rozrywkowej. Ostatnimi wykonawcami na scenie był zespół Art Music, który poprowadził dla mieszkańców zabawę taneczną.

Impreza została zorganizowana przez Urząd Gminy w Psarach, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Malinowic. Na festynie obecni byli: wójt gminy Psary Tomasz Sadłoń wraz z małżonką, radny sołectwa Malinowice Remigiusz Olesiński, zastępca wójta Marta Szymiec, sekretarz Mirella Barańska-Sorn, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Psary Anna Nagły, sołtys Malinowic Krystyna Stajno, prezeska Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Malinowic Teresa Olesińska, prezeska Koła Gospodyń Wiejskich z Malinowic Ryszarda Będkowska oraz społeczność sołectwa Malinowice.