aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

Zakończono budowę stadionu w Sarnowie

02.07.2018

Stadion sportowy w Sarnowie zyskał nowy wygląd i funkcjonalność. Dobiegły końca prace, w ramach których powstał między innymi nowy budynek szatni, zadaszone trybuny, system automatycznego nawadniania murawy oraz oświetlenie sportowe. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł 1 675 000 zł.


W miejscu starego budynku socjalnego zbudowano nowy o powierzchni 169,93 m². Pojawiły się w nim trzy strefy: pierwsza przeznaczona dla członków i zawodników klubu sportowego, druga ogólnodostępna z toaletami dla kibiców oraz trzecia magazynowa na sprzęt sportowy i wyposażenie. Wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie, dzięki czemu jest on w pełni przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Ponadto wykonano w nim nowe instalacje ciepłej i zimnej wody, kanalizację, a także przebudowano przyłącze wodociągowe i energetyczne zasilające cały obiekt. Kompleksową modernizację przeszła również płyta boiska, na której wykonano drenaż odwadniający. Zamontowano automatyczny system nawadniania murawy oraz pojawiła się nowa nawierzchnia z trawy sianej o powierzchni wynoszącej blisko 7200 m².


Na obiekcie powstały zadaszone trybuny dla 192 widzów, nowe bramki i wiaty dla zawodników rezerwowych. Obiekt zyskał chodniki, nowe ogrodzenie wraz z piłkochwytami, oświetlenie sportowe umożliwiające treningi po zmroku oraz system monitoringu. Powstał także bezodpływowy zbiornik na nieczystości. Wykonawcą tej inwestycji było Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe Dąbrowa Górnicza Sp. z o.o., a jej koszt wyniósł 1 675 000 zł, z czego 475 300 zł stanowi dotacja Ministra Sportu i Turystyki.


Warto wspomnieć, że w ostatnim czasie Zakład Gospodarki Komunalnej w Psarach utwardził również znajdujący się przy stadionie, przylegający do ul. Parkowej teren o powierzchni 245 m² płytami ażurowymi oraz wymienił część ogrodzenia obiektu od ul. Parkowej. Koszt tych prac wyniósł 78 tys. zł. W planach ZGK na najbliższe 2 miesiące są również prace porządkowe związane m.in. z uzupełnieniem i naprawą ogrodzenia od ul. Głównej oraz wykonaniem nasadzeń na skarpach przy trybunach.

Wróć