aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

Wkrótce brukowanie alejek i remont kaplicy na cmentarzu komunalnym w Strzyżowicach

28.03.2017

W 2017 roku w budżecie gminy Psary przewidziano 200 000 zł na wybrukowanie alejek na cmentarzu komunalnym w Strzyżowicach. Remont zewnętrzy ma przejść także cmentarna kaplica.

W planach jest  między innymi utwardzenie alejek oraz terenu przed i za kaplicą oraz nawierzchni znajdującej się bezpośrednio przy krzyżu. Każda z alejek zostanie pokryta drobnowymiarową kostką betonową, a teren znajdujący się za kaplicą wyłożony zostanie kostką betonowo- ażurową. Obszar znajdujący się bezpośrednio przy krzyżu, przed kaplicą zostanie wykonany z granitowych płyt chodnikowych. Przetarg na wyżej wymienione prace zostanie ogłoszony już w połowie kwietnia.

Wymienione wyżej inwestycje to jednak nie jest cały zakres robót, które zostaną wykonane na strzyżowickim cmentarzu jeszcze w tym roku. Ponieważ poza robotami opisanymi powyżej planowane są jeszcze prace, które przeprowadzi Zakład Gospodarki Komunalnej w Dąbiu. Generalny remont przejdzie kaplica cmentarna, do której zostaną wybudowane nowe schody zewnętrzne. Na budynku budowlańcy położą nową elewację, a dach zostanie wyremontowany. Ponadto planowana jest wymiana ogrodzenia od strony zakładu pogrzebowego. Na terenie cmentarza wyburzone zostaną istniejące toalety, a stary śmietnik będzie zamieniony na nowy. Remont przejdzie również część parkingu, znajdująca się przed wejściem na cmentarz.

Wróć