aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

W Sarnowie powstaje miejsce spotkań dla zuchów

31.08.2017

Ruszył remont pomieszczeń w przedszkolu w Sarnowie, gdzie powstaje miejsce spotkań dla zuchów. Realizowana inwestycja jest nagrodą w III edycji konkursu „Tu mieszkam, tu płacę podatek dochodowy”. Specjalnie powołana komisja konkursowa wybrała najciekawszą propozycję na wykorzystanie środków publicznych w gminie Psary.

Komisja za najlepszy uznała pomysł nadesłany przez Katarzynę Skórę. Zaproponowała ona przeznaczenie 20 000 zł na stworzenie harcówki w budynku Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Sarnowie, w której swoją siedzibę będą miały zuchy z grupy Antki Cwaniaki.


Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 18 czerwca podczas Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego na stadionie Iskry Psary, a już w sierpniu przystąpiono do prac umożliwiających działalność harcówki. Trwa właśnie remont w przedszkolu w Sarnowie. Nowa sala powstaje z dwóch pomieszczeń piwnicznych. Wyburzona jest ściana pomiędzy nimi, a w miejscu wyburzenia strop wzmocniony jest belkami stalowymi, które obudowano płytami gipsowo-kartonowymi. Następnie ściany wyrównano i pomalowano. Ponadto zamontowana zostanie nowa podłoga z PCV oraz wymienione będzie oświetlenie. Harcówka wyposażona zostanie m.in. w zestaw multimedialny, tablice, namioty i książki.


Konkurs „Tu mieszkam, tu płacę podatek dochodowy” skierowany był do mieszkańców gminy Psary, którzy od 7 marca 2016 r. do 30 kwietnia 2017 r. zameldowali się na pobyt stały w naszej gminie lub poinformowali urząd skarbowy o zamieszkaniu na jej terenie. Osoby te mogły przesłać do Urzędu Gminy w Psarach wypełniony formularz konkursowy z własną propozycją wykorzystania środków w kwocie 20 000 zł, pochodzących z rozliczonych na terenie gminy Psary podatków, na dowolny cel publiczny, który mieści się w zakresie zadań własnych gminy.
Zwyciężczyni konkursu otrzymała w nagrodę aparat cyfrowy.

Wróć