aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

W Centrum Dystrybucyjnym Lidl w Gródkowie odbyło się tradycyjne zawieszenie wiechy

10.03.2017

2 marca 2017 w Centrum Dystrybucyjnym firmy Lidl odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy, która oznacza osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego budynku. Uruchomienie centrum logistycznego ma się oficjalnie odbyć w czerwcu br.

W uroczystości uczestniczyli reprezentanci sieci Lidl i wykonawca, którym jest firma Budimex, a także przedstawiciele naszego samorządu: Wójt Gminy Psary – Tomasz Sadłoń, kierownictwo Urzędu Gminy Psary, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy oraz Przewodniczący Rady Gminy Psary Jacenty Kubica wraz z radnymi. Nie zabrakło również  osób, które uczestniczyły w budowie Centrum Dystrybucyjnego.

Część oficjalna składała się z powitania zaproszonych gości, podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w cały proces inwestycyjny oraz przemówień. Głos zabrał również Wójt Gminy Psary, który w swoim wystąpieniu podkreślił, iż obecność firmy Lidl staje się faktem i jest to wielki dzień dla gminy Psary. Przypomniał również najważniejsze wydarzenia związane z inwestycją, wspominając pierwsze spotkanie, kiedy to firma Lidl wyraziła zainteresowanie terenami inwestycyjnymi w gminie. Po przemówieniach nastąpiło uroczyste poświęcenie budynku przez ks. Piotra Pilśniaka wieńczące część oficjalną uroczystości.

Następnie przybyli goście mieli okazję zwiedzić obiekt, w tym pomieszczenia magazynowe, przystosowane do przechowywania różnych produktów. Uroczystość zakończył poczęstunek dla wszystkich zgromadzonych gości.

W sierpniu 2014 r. firma Lidl nabyła od Agencji Nieruchomości Rolnych ponad 19 ha terenu, przeznaczonego w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod usługi.  Gmina Psary pierwsze korzyści z budowy centrum odczuła już w marcu 2015 r., kiedy na konto samorządu wpłynęło blisko 3 mln zł z tytułu tak zwanej renty planistycznej. Kwota ta została wpłacona przez Agencję Nieruchomości Rolnych w Opolu w wyniku wzrostu wartości działki, którą sprzedano pod tę inwestycję.

Warto podkreślić, że budowę  obiektu rozpoczęto w czerwcu 2016 r, a oficjalne otwarcie dziewiątego Centrum Dystrybucyjnego Lidla w Polsce, mieszczącego się w Gródkowie, ma się odbyć  już w czerwcu tego roku. Pracę znajdzie w nim ponad 220 pracowników.

Wróć