aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

Święto Pieczonego Ziemniaka

20.09.2017

Tradycyjnie już w Strzyżowicach odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza miała miejsce na nowo wyremontowanym stadionie LKS „Jedność”.

Uroczystego otwarcia święta dokonał wójt gminy Psary Tomasz Sadłoń. Przed publicznością zaprezentowali się przedszkolacy i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego ze Strzyżowic. „Troskliwe Misie” wykonały mix taneczny przygotowany przez Barbarę Sowińską. Julia Jonak zaśpiewała dwie piosenki, a trzecioklasiści pod kierunkiem Małgorzaty Bebel i Małgorzaty Trzcionki-Fąfary wykonały taniec parasolek i taniec krasnoludków. Następnie wystąpili piątoklasiści z solistką Karoliną Furgalską przygotowani przez Donatę Michalak. Po nich na scenę weszła Julia Sibielak, która wykonała dwie piosenki.

Na święcie zaprezentował się też zespół „Strzyżowiczanie” z instruktorem Włodzimierzem Kotułą oraz zespoły „Nasz Gródków” i „Brzękowianie” z instruktorem Leopoldem Surmą i zespół „Dąbie” z instruktorem Mirosławem Krawczykiem. Do wieczora trwała też zabawa taneczna, którą prowadził Zespół Art Music w składzie Rafał Barański i Artur Wyra.

Na uroczystości gościli: wójt gminy Psary Tomasz Sadłoń z żoną, radny Jacek Gwóźdź, sekretarz gminy Mirella Barańska-Sorn, skarbnik Joanna Przybyłek, sołtys Strzyżowic Włodzimierz Lis, dyrektor GOK Gminy Psary Anna Nagły, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzyżowicach Dorota Pronobis-Kościńska i wicedyrektor Magdalena Zrałek-Wolny, prezeski KGW Zdzisława Kurek i Jolanta Wożniak, prezes OSP Grzegorz Flak oraz wielu mieszkańców gminy i sołectwa.

Na najmłodszych uczestników festynu czekało sporo atrakcji, a dla wszystkich uczestników święta pyszne pieczonki przygotowane przez GOK Gminy Psary.

Wróć