aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

Stadion w Strzyżowicach gotowy!

11.07.2017

W lipcu zakończyła się budowa stadionu sportowego LKS Jedność Strzyżowice, która nadała temu obiektowi zupełnie nowy wygląd. Inwestycja warta była blisko 1 mln 188 tys. zł.

Modernizację przeszedł budynek główny. Zainstalowano w nim elektryczną instalację grzewczą, uzupełniono aneks kuchenny, do którego dokupiono nowy sprzęt, a także wyremontowano szatnię gości. Budynek wyposażono w meble, w tym biurka, krzesła, stoły, szafki oraz stół konferencyjny. Nowy sprzęt został zainstalowany także w pomieszczeniu WC dla niepełnosprawnych. Remont przeszedł budynek gospodarczy, znajdujący się obok szatni, w którym wymieniono stare drzwi na nowe – stalowe.

Podczas przebudowy zagospodarowano ponadto przestrzeń wokół budynku klubu. Powstała kanalizacja deszczowa z dwoma zbiornikami bezodpływowymi na wodę deszczową o pojemności 10 m³. Różnice poziomów zabezpieczono murami oporowymi, na których zamontowano balustrady. Posadzono nowe drzewa, a rekultywowane skarpy obsiano trawą. Wykonano nowe ogrodzenie z paneli systemowych. Ogrodzenie ma 2 bramy i 3 furtki. Wybudowano także drogi dojazdowe, chodniki oraz 14 miejsc postojowych o nawierzchni z kostki betonowej, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. Przejścia również zabezpieczono balustradami. Przy budynku szatni wybudowano taras, na którym postawione są stoły wraz z ławami.

Stadion ma obecnie trybuny żelbetowe z 96 miejscami siedzącymi z zadaszeniem w konstrukcji stalowej pokryte poliwęglanem komorowym oraz nowe oświetlenie. Zamontowano 4 dziesięciometrowe maszty, a na każdym z nich 3 reflektory. Takie rozwiązanie pozwoli zawodnikom wydłużyć czas treningu. Teraz będą oni mogli ćwiczyć także po zmierzchu. Obiekt wyposażono w system sygnalizacji włamania oraz monitoring, w skład którego wchodzi 13 kamer stacjonarnych i obrotowych oraz 3 głośniki tubowe.

Zawodnicy zyskali także nowy sprzęt i urządzenia sportowe. Na budynku szatni zamontowano elektroniczną tablicę informacyjną, a na boisku na stałe dwie nowe bramki do piłki nożnej. Ponadto zakupiono urządzenie do malowania linii, wózek do piłek oraz urządzenie do czyszczenia butów.

Wróć