aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

Ruszyła budowa centrum logistycznego FM Logistic w Sarnowie

05.06.2017

Z początkiem marca ruszyły pierwsze prace związane z budową centrum logistycznego FM Logistic w gminie Psary. Wykonawcą inwestycji, która powstanie w Sarnowie przy drodze krajowej 86, jest spółka Bati Klodnica. Prace mają zakończyć się jeszcze w 2017 r.

Spółka budowlana FM Logistic, Bati Klodnica, zakończyła przygotowania do budowy centrum logistycznego i rozpoczęła prace konstrukcyjne. W pierwszym etapie ma powstać nowoczesny zespół 2 hal magazynowych o łącznej powierzchni ponad 22 000 m² z częściami socjalno-biurowymi i niezbędną infrastrukturą. W ramach przedsięwzięcia w ciągu najbliższych lat powstanie centrum logistyczne o ponad 100 000 m² powierzchni magazynowej.

Inwestor, w ramach odpowiedzialności społecznej, zarejestrował budowę do certyfikacji LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). Jest to prestiżowy certyfikat dla budownictwa zrównoważonego, wyróżniający budynki zaprojektowane, wybudowane i użytkowane w dbałości o środowisko i jego zasoby naturalne oraz w trosce o zdrowie i komfort przyszłego użytkownika. Obiekt jest pierwszym w Polsce zarejestrowanym do certyfikacji w LEED w najnowszej i najbardziej wymagającej jego wersji - v4. Uzyskanie certyfikacji przewiduje się na kwiecień 2018 roku.

Dzięki nowej inwestycji FM Logistic w gminie Psary powstaną nowe miejsca pracy, związane z obsługą całej strefy logistycznej. W centrum logistycznym po pierwszym etapie budowy miejsce pracy znajdzie ok. 80 osób, a docelowo ma być w nim zatrudnione 500 pracowników.

Wróć