aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

Rozpoczęto budowę ul. Wspólnej w Gródkowie i w Psarach

11.04.2017

3 kwietnia ruszyły prace związane z przebudową ul. Wspólnej w Psarach i Gródkowie wraz z budową odwodnienia. Obecnie powstaje kanalizacja deszczowa oraz przestawiane są niektóre ogrodzenia znajdujących się obok drogi posesji.

Budowa ulicy Wspólnej w Psarach i Gródkowie obejmuje modernizację drogi gminnej o długości blisko 806 m i szerokości 3,5 m z obustronnym krawężnikiem. Nawierzchnia jezdni zostanie wykonana z kostki betonowej, a pobocza gruntowe zostaną wzmocnione kruszywem na szerokości ok. 0,5 m. Powstaną także zatoki umożliwiające wymijanie się pojazdów wykonane z kostki wibroprasowanej, którą cechuje duża wytrzymałość i trwałość, a przede wszystkim wysoka mrozoodporność. W ramach prac budowlanych na ulicy Wspólnej przebudowane zostanie również skrzyżowanie ul. Wspólnej z ul. Strzyżowicką oraz zjazdy na posesje prywatne.

Wartość opisanego przedsięwzięcia wynosi 1 040 500 zł brutto, a termin zakończenia prac budowlanych planowany jest na 30 września 2017 r. Wykonawcą inwestycji jest firma MAXIMUS Michał Seńków z siedzibą w Tarnowskich Górach.

Wróć