aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

Powstaje ścieżka zdrowia w parku Żurawiniec w Psarach

20.12.2017

Trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu parku Żurawiniec w Psarach, gdzie powstanie między innymi ścieżka zdrowia.

Inwestycja przewiduje utwardzenie alejek kruszywem oraz umieszczenie wzdłuż nich 10 urządzeń rekreacji ruchowej. Przy ścieżkach pojawią się również ławki i kosze na śmieci. Warto zaznaczyć, że kruszywo z którego wykonane będą alejki jest materiałem naturalnym, dopuszczonym do stosowania w terenach leśnych i wykorzystywanym przez nadleśnictwa na terenie kraju do utwardzania szlaków leśnych. Dzięki temu realizowane zadanie nie wpłynie negatywnie na środowisko. Ponadto ścieżki usytuowano w taki sposób, by ograniczyć do minimum naruszenie istniejącego drzewostanu, a montaż koszy na śmieci pomoże rozwiązać problem zaśmiecania terenu leśnego.

Głównym celem inwestycji jest promowanie zdrowego stylu życia mieszkańców Gminy Psary, poprzez podniesienie standardu infrastruktury i zwiększenie komfortu dla osób aktywnie spędzających czas na terenie parku Żurawiniec. Zagospodarowanie terenu parku ma zachęcić mieszkańców do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, wspomagając ich kondycję fizyczną.

Wróć