aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

Postępy w remoncie stadionów sportowych w Strzyżowicach i Sarnowie

17.03.2017

Zimą rozpoczęto prace budowlane stadionów sportowych w Strzyżowicach i Sarnowie. Łączny koszt inwestycji wyniesie blisko 3 mln zł, a terminy realizacji przewidziane są jeszcze na ten rok. Na obu budowach widoczne są już znaczące postępy.

Dużą inwestycją, wartą 1 187 891,85 zł brutto, jest budowa stadionu sportowego LKS Jedność Strzyżowice. Obecnie na stadionie zamontowano krawężniki ograniczające drogi i place postojowe oraz trwa budowa drogi. Zabudowano również zbiorniki na wodę opadową,  budowane są fundamenty pod trybunę, a w budynku szatni prowadzone są prace remontowe.

Przypominamy, że w ramach wyżej wymienionej inwestycji powstaną między innymi drogi dojazdowe, chodniki oraz 14 miejsc postojowych o nawierzchni z kostki betonowej. Na stadionie postawione zostaną nowe zadaszone trybuny oraz oświetlenie, zarówno parkowe jak i sportowe, umożliwiające treningi po zmierzchu. Modernizacja obejmie również budynek szatni, gdzie robotnicy wykonają prace remontowe i zainstalują ogrzewanie, a na końcu obiekt ten zostanie doposażony w nowy sprzęt. Remont przejdzie również budynek gospodarczy, znajdujący się obok szatni. Na terenie stadionu powstanie kanalizacja deszczowa wraz ze zbiornikami wody o pojemności 10m³. Cały teren zyska też nowe ogrodzenie. Prace przeprowadza Zakład Robót Komunalnych BUD-KOM sp. z o.o. sp. komandytowa z Czeladzi, która została wyłoniona w trybie przetargu publicznego nieograniczonego. Termin realizacji to koniec kwietnia 2017 r.

Duże zmiany zajdą w tym roku nie tylko na wspomnianym stadionie sportowym w Strzyżowicach, ale także w Sarnowie. W lutym rozpoczęto w tym sołectwie prace nad modernizacją stadionu o wartości 1 675 000 zł brutto. Obecnie wyłoniona w drodze przetargu firma Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe Dąbrowa Górnicza Sp. z o.o. dokonała już wyburzenia budynku starej szatni i trybun, wylano również ławy fundamentowe, a już wkrótce ruszą prace przy budowie ścian fundamentowych z bloczków betonowych.

W ramach przeprowadzonych na sarnowskim stadionie prac powstanie nowy budynek zaplecza socjalnego o powierzchni 209,87 m2, szambo, a także zadaszone trybuny z 200 miejscami siedzącymi. Remont przejdzie także otoczenie obiektu jak i płyta boiska, na której zamontowany zostanie drenaż, system nawadniania oraz posiana zostanie nowa trawa. Zamontowane zostanie również oświetlenie sportowe do treningu. Red.

Wróć