aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

Postępy w budowie stadionu w Sarnowie

31.08.2017

Od lutego trwają intensywne prace nad modernizacją stadionu w Sarnowie, w ramach którego powstał już nowy budynek szatni. Wkrótce wybudowane będą także trybuny, murawa, oświetlenie do gry po zmroku oraz ścieżki dla pieszych. Koszt tego przedsięwzięcia wyniesie 1 675 000 zł.

Podczas dotychczasowych robót wybudowany został budynek szatni, którego powierzchnia wynosi 209,87 m². Zakończon0 prace przy wykonaniu więźby dachowej, która pokryta jest dachówką bitumiczną. W budynku rozprowadzono także instalacje zimnej i ciepłej wody oraz instalację kanalizacyjną.

Trwają prace na zewnątrz obiektu. Zakończono budowę muru oporowego, który stanowi element trybun. Następnie w tym miejscu powstaną zadaszone trybuny z 200 miejscami siedzącymi.

Skończono również roboty przy budowie fundamentów pod maszty oświetleniowe o wysokości 18 m, na których zamontowane zostaną projektory ledowe oświetlające całą płytę boiska, dzięki czemu piłkarze będą mogli trenować także po zmroku. Przebudowano przyłącze energetyczne zasilające cały obiekt sportowy, jak również kontynuowane są prace przy ułożeniu drenażu i instalacji nawadniającej płytę boiska.

Już wkrótce na stadionie w Sarnowie pojawią się trakty dla pieszych z kostki brukowej oraz wiaty dla zawodników rezerwowych. Zamontowany będzie też kompleksowy monitoring, aby miejsce to można było chronić przed wandalami.

Wykonawcą budowy jest Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe Dąbrowa Górnicza Sp. z o.o., która powinna zakończyć prace do listopada tego roku.

Wróć