aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

Najniższa opłata startowa na 2. Maraton Wyżyny Śląskiej tylko do końca marca!

31.03.2017

Do 31 marca obowiązują najniższe kwoty wpisowego na Silesian Highland Marathon II, czyli 2. Maraton Wyżyny Śląskiej. Dla maratonu wynosi ona 59 złotych, a dla biegu na 10 kilometrów – 29 złotych.

Druga edycja pionierskiego biegu na wzgórzach Wyżyny Śląskiej odbędzie się 30 lipca 2017 r. w Nowej Wsi w powiecie będzińskim. Podobnie jak w roku ubiegłym zawodnicy zmierzą się na trasach o długości 42 oraz 10 kilometrów. Będą biec przez ścieżki polne, leśne, pagórki i piaski nad jeziorami ciesząc się malowniczym krajobrazem „zielonych przedmieść GOP-u”. Ci z najdłuższego dystansu zawalczą o tytuł wyżynnego maratończyka, który wcześniej trudno było zdobyć. Bieg jest bowiem nowym pomysłem wprowadzenia imprezy pośredniej pomiędzy biegami asfaltowymi oraz górskimi. To tutaj, w samym sercu Wyżyny Śląskiej można wykonać pierwszy poważny krok w kierunku górskiej przygody. Jest to również doskonała okazja dla „asfaltowców” z województwa śląskiego, aby sprawdzić się w nowej formule zawodów.

W pierwszej edycji Silesian Highland Marathon, która odbyła się 30 lipca 2016 r. wzięło udział 250 biegaczy. Byli to między innymi jedni z najlepszych biegaczy górskich w kraju tj. Bartosz Gorczyca, Ewa Majer, Edyta Lewandowska, czy Robert Faron. Zwyciężył ten ostatni z czasem 3 godzin i 8 minut, co pokazuje jak trudny był to bieg. Największą radość widać jednak było na twarzach zawodników dobiegających do mety po 5 czy 6 godzinach wysiłku. To oni byli najbardziej dumni z ukończenia zawodów, które w opinii biegaczy nie należały do najłatwiejszych, ale dzięki walorom estetycznym trasy, wszelkie trudy zostały zrekompensowane.

W tym roku program imprezy zostanie zachowany. Zawodnicy ponownie przebiegną przez kilkanaście miejscowości w gminach Mierzęcice, Psary, Bobrowniki oraz Siewierz. Zwiedzą tym samym obszar Garbu Tarnogórskiego z drugim najwyższym punktem na Wyżynie Śląskiej (398 m n.p.m.), zlokalizowanym na Płaskowyżu Twardowickim, skąd przy dobrej pogodzie można obserwować Beskidy, a nawet tatrzańską grań.

Tych, którzy nie są gotowi na długi maratoński wysiłek serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w biegu na 10 kilometrów. Przebiega on również przez najwyższy punkt na trasie, a jednocześnie pokazuje w pigułce to, co oferuje trasa maratonu, czyli prawdziwy outdoorowy charakter.

Zapisy na imprezę:

http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/287/silesian-highland-marathon-ii-42-km.html

http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/302/silesian-highland-marathon-ii-10-km.html

Strona internetowa: http://silesianhighland.com/

Facebook: https://www.facebook.com/SilesianHighlandMarathon/?fref=ts

Wydarzenie posiada honorowy patronat Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki. Może się również poszczycić 5. miejscem w ogólnopolskim konkursie Złoty Bieg 2016 w kategorii Debiut Roku. Organizatorzy imprezy zdobyli także 3. miejsce w konkursie Barwy Wolontariatu 2016 spośród przedstawicieli województwa śląskiego.

Wróć