aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

Intensywne prace budowlane na stadionie w Sarnowie

09.06.2017

Od stycznia trwa budowa szatni, trybun i płyty boiska na stadionie Klubu Sportowego w Sarnowie. Koszt modernizacji stadionu wynosi 1 mln 675 tys. zł brutto.

Zakończono właśnie murowanie z pustaka ceramicznego ścian parteru budynku zaplecza socjalnego i przystąpiono do budowy więźby dachowej. Ponadto zdjęto warstwę urodzajną gleby z płyty boiska, aby następnie wykonać drenaż i system automatycznego nawadniania. Jednocześnie trwają prace przy budowie elementów konstrukcyjnych trybun. Wykonano szalunki i zbrojenie połowy muru oporowego o wysokości ponad 3 m, który niweluje różnice pomiędzy poziomem płyty boiska a chodnikiem usytuowanym wzdłuż powstającego budynku socjalnego. Fani futbolu będą mogli kibicować swojej drużynie z zadaszonej trybuny, która wykonana zostanie w konstrukcji stalowej z pokryciem z poliwęglanu komorowego, na której będzie mogło zasiąść 200 kibiców.

Po zakończeniu przebudowy stadionu do dyspozycji piłkarzy z Sarnowa będzie nowy budynek socjalny o powierzchni użytkowej prawie 170 m², w którym znajdować się będą szatnie dla zawodników gospodarzy i gości, pomieszczenie dla sędziego, sanitariaty, sala narad, magazyn sprzętu i ubikacja dla kibiców.

Powstanie również nowa płyta boiska o wymiarach 64 m na 100 m, na której wykonany będzie drenaż odwadniający, sieć nawadniająca, a na całości zostanie wykonana nowa murawa z trawy sianej. Od strony wschodniej na całej długości boiska zamontowane zostanie ogrodzenie systemowe panelowe wraz z piłkochwytami o wysokości łącznej 4 m.

Aby zawodnicy mogli prowadzić treningi po zmroku zostanie wybudowane nowe oświetlenie. Składać się będzie ono z 24 projektorów, które umieszczone będą na 4 słupach o wysokości ok. 18 m. Dodatkowo cały teren będzie chroniony za pomocą nowego monitoringu.

Wymieniony zostanie również zbiornik na nieczystości ciekłe, przyłącze wody i energii elektrycznej.

Wróć