aktualnie przeglądasz: Strona główna » Gmina Psary » Aktualność

Ferie zimowe trwają w najlepsze!

08.02.2018

W czasie ferii zimowych w gminie Psary nie brakuje atrakcji dla dzieci i młodzieży. Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Ośrodek Pomocy Społecznej zadbali o bogatą ofertę zajęć.

Organizatorzy pomyśleli o różnorodnych zajęciach, które każdemu pozwolą znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. W Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się zajęcia z robotyki oraz pokaz eksperymentów. Najpierw młodzi odkrywcy budowali roboty mindstorms, a następnie tworzyli pastę dla słonia, ogień z lodu i sztuczną krew. Dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, na których przygotowywały pyszne tortille oraz warsztatach podróżniczych, podczas których wspólnie odczarowywały Legendy Polskie i zaprzyjaźniły się ze Smokiem Wawelskim. Przyszedł również czas na wspólne pląsy i zabawy harcerskie, a w piątkowe popołudnie licznie zgromadzona publiczność oglądała spektakl teatralny „O Jasiu, Małgosi i chatce z łakoci”. Nie zabrakło także zajęć komputerowych, wspólnego grania w gry planszowe, zajęć plastyczno-manualnych i malarskich.

Gminna Biblioteka Publiczna w pierwszym tygodniu ferii zadbała o specjalny repertuar filmowy. Maluchy mogły obejrzeć cykl filmów „Było sobie życie”, a nieco starsze dzieci i młodzież wszystkie części „Piratów z Karaibów”. W drugim tygodniu najmłodsi mieszkańcy gminy, dzięki codziennemu czytaniu na żywo, spotykają się z bajką.

Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował zajęcia „Zimowe Igrzyska – radość bez narkotyków”, które upłynęły pod znakiem halowych turniejów: piłki nożnej, tenisa stołowego, siatkówki, piłki nożnej, koszykówki i badmintona.

Wiele atrakcji przygotowano również dla zawodników Akademii Piłkarskiej, którzy oprócz codziennych treningów odwiedzili Nibylandię, wybrali się na kręgle, do kina, aquaparku i grali w laserowy paintball w Laserhouse.

Wróć